Citroën ë-C450 Shine LTD 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2023 |
| Kilometertal | 14.500 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 354 km |
| Batterikapacitet | 45,0 kWh |
| Energiforbrug | 153 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 136 hk/260 nm |
| Acceleration | 9,7 sek. |
| Tophastighed | 150 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
- Fuld LED forlygter
- Apple CarPlay / Android Auto
- Sædevarme
Interiør: Digitalt cockpit, kørecomputer, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, dellæderindtræk, højdejust. forsæder, splitbagsæde
Eksteriør: 18" alufælge, el-klapbare sidespejle, tågelygter, led kørelys, fuld led forlygter, kurvelys
Komfort: 2 zone klima, elektrisk kabinevarmer, fjernb. centrallås, fartpilot, sædevarme, udv. temp. måler, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, app integration
Multimedie: DAB radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-a tilslutning, usb-c tilslutning
Assistance & Sikkerhed: Regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (bag), træthedsregistrering, skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys, airbag, antispin, vognbaneassistent, automatisk nødbremsesystem
Hos Bilhuset Ronald Carlsen tilbyder vi blandt andet: ⬇️
⭐️Mulighed for tilkøb af GoSafe Bilgaranti
⭐️Nem og hurtig finansiering med eller uden udbetaling
⭐️Service aftaler på alle slags biler
⭐️Vi giver gerne en pris på din bytte bil
☕️ Vi byder altid på kaffe og en fremvisning af den ønskede bil.
🕒 Salgsafdelingen har åbent alle hverdage kl. 9.00 - 17.30 samt lørdag og søndag fra 11.00-17.00
📞 +45 65 95 77 78
📍 Rolundvej 9, 5260 Odense S
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 251.250 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 380 liter |
| Vægt | 1.516 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 436 cm |
|---|---|
| Højde | 153 cm |
| Lasteevne | 484 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| 2 zone klima | Højdejust. forsæde |
| 4x el-ruder | Isofix |
| ABS-bremser | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Airbags | Kørecomputer |
| Alufælge | Kurvelys |
| Android auto | Læderrat |
|---|---|
| Antispin | LED Kørelys |
| App integration | Multifunktionsrat |
| Apple carplay | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto. nødbremse | Navigation |
| Automatgear | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk lys | Regnsensor |
| Automatisk nødbremsesystem | Sædebetræk, dellæder |
| Bagagerumsdækken | Sædevarme |
| Bakkamera | Skiltegenkendelse |
| DAB radio | Splitbagsæde |
| Dellæderindtræk | Tågelygter |
| Digitalt cockpit | Træthedsregistrering |
| El-klapbare sidespejle | Udv. temp. måler |
| Elektrisk kabinevarmer | USB A tilslutning |
| Elektrisk parkeringsbremse | USB C tilslutning |
| Fartpilot | USB tilslutning |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |
| Fuld LED forlygter |