Citroën ë-C344 Max 5d
Kontantpris
159.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2025 |
| Kilometertal | 10.424 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 300 km |
| Batterikapacitet | 44,0 kWh |
| Energiforbrug | 164 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 100 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 113 hk/120 nm |
| Acceleration | 11,0 sek. |
| Tophastighed | 135 km/t |
| Trækvægt | 550 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
PÅ VEJ IND! Den populære Citroën ë-C3 - kun kørt 10.000 KM!
WLTP Rækkevidde - 320KM - 44KWH Batteri
Fremhævet udstyr:
✅ 10" Touchscreen m. Apple Carplay/Android Auto
✅ 17" Alufælge
✅ Klimaanlæg
✅ Fartpilot
✅ Bakkamera
✅ Parkeringssensorer
17" alufælge, stofindtræk, læderrat, kørecomputer, digitalt cockpit, led baglygter, led kørelys, splitbagsæde, aut. nedbl. bakspejl, fjernb. centrallås, fuldaut. klima, 4x el-ruder, musikstreaming via bluetooth, usb-c tilslutning, android auto, apple carplay, regnsensor, bakkamera, dæktryksmåler, isofix, 7 airbags, automatisk lys, esp
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 185.520 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 310 liter |
| Vægt | 1.416 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 402 cm |
|---|---|
| Højde | 158 cm |
| Lasteevne | 494 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 550 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Automatgear |
|---|