Chevrolet Spark1,0 L 5d
Kontantpris
22.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2010 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2010 |
| Kilometertal | 182.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,0 km/l |
| CO2 udledning | 115 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 68 hk/93 nm |
| Acceleration | 15,5 sek. |
| Tophastighed | 154 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Rød |
Beskrivelse
Chevrolet Spark 1.0 Benzin 2010 - NYSYNET - 182.000 KM
- Årgang: 2010
- NYSYNET: 26-03-2026
- Kører godt og uden problemer
- Service løbende overholdt
- Kører med kæde (ingen tandremsskift)
- 20 KM/L
- Vægtafgift kun 460 Kr.
- God, velholdt og nysynet bil til en god pris
Fremvisning KUN efter aftale - alle ugens dage
- Kontakt venligst:
Tlf. 4260 3211
Tlf. 2424 1230
BEMÆRK: Vi har fremvisningslokation i Slagelse by - tæt på motorvejen.
Udstyr:
, bagagerumsdækken, stofindtræk, splitbagsæde, alufælge, centrallås, cd/radio, airbag, esp, antispin
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 85.900 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 832 kg |
| Bredde | 160 cm |
| Længde | 364 cm |
|---|---|
| Højde | 152 cm |
| Lasteevne | 535 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 35 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Centrallås |
|---|---|
| Airbags | ESP / ESC |
| Alufælge | Fjernb. centrallås |
| Antispin | Sædebetræk, stof |
| Bagagerumsdækken | Splitbagsæde |
| CD/radio | Stofindtræk |