Chevrolet Spark1,0 L 5d
Kontantpris
18.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2010 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2010 |
| Kilometertal | 200.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 19,6 km/l |
| CO2 udledning | 115 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.760 kr. / år |
| Ydelse | 68 hk/93 nm |
| Acceleration | 15,5 sek. |
| Tophastighed | 154 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
CHEVROLET SPARK 1.0 BENZIN 2010 - NYSYNET & ØKONOMISK
- NYSYNET 4-3-2026
- Årgang: 2010
- 200.000 km
- KM/L: 19,6
- Vægtafgift KUN 880 kr.
- Billig i forsikring
- Løbende serviceret
- Aircondition som der virker
- Kører godt og uden problem.
- Stabil, økonomisk og velholdt bil
- Fremvisning alle ugens dage KUN efter aftale
- Kontakt os på Tlf. 4260 3211 eller Tlf. 2424 1230
BEMÆRK: Vi har fremvisning og prøvekørsel i Slagelse by – tæt ved motorvejen – hvor vi også har fremvisningslokation.
, kørecomputer, stofindtræk, bagagerumsdækken, splitbagsæde, aircondition, centrallås, el-ruder, cd/radio, airbag, antispin, esp
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 85.900 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 832 kg |
| Bredde | 160 cm |
| Længde | 364 cm |
|---|---|
| Højde | 152 cm |
| Lasteevne | 535 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 35 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Airbags | ESP / ESC |
| Aircondition | Fjernb. centrallås |
| Antispin | Kørecomputer |
| Bagagerumsdækken | Sædebetræk, stof |
| CD/radio | Splitbagsæde |
| Centrallås | Stofindtræk |
|---|