BYD Seal86 Excellence AWD 4d
Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2024 |
| Kilometertal | 40.527 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 520 km |
| Batterikapacitet | 82,5 kWh |
| Energiforbrug | 182 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 530 hk/670 nm |
| Acceleration | 3,8 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
🐣🌼 Påskeåbent hos Bjarne Nielsen Birkerød! 🌼🐣
Vi holder åbent hele påsken:
📅 Skærtorsdag (2/4): 11:00–16:00
📅 Langfredag (3/4): 11:00–16:00
📅 Påskelørdag (4/4): 11:00–16:00
📅 Påskedag (5/4): 11:00–16:00
📅 2. påskedag (6/4): 11:00–16:00
Kig forbi og gør en god handel – vi har en skarp rentekampagne på kun 2,99% Fast rente ved godkendt kreditvurdering på en Elbil 🚗💨
BYD Seal EL Excellence 4x4 med 360° kamera, panorama glastag, el indst. førersæde m. memory, adaptiv fartpilot og meget mere!
🔋 Rækkevidde: 520 KM
🔋 Batterikapacitet: 82,5 KWh
Nævneværdigt udstyr:🚗
- Panorama Glastag
- Head-up display
- El indst. forsæder m. memory og massage i førersæde
- Dynaudio sound system
- Adaptiv fartpilot
- Trådløs Apple CarPlay/Android Auto og mobilopladning
- Klimaanlæg 2-zoner
- Ratvarme
- Sædevarme og køl for
- 360° og bakkamera
- Parkeringssensor for/bag
- Digital instrumentering
- Nøglefri start/døre (Keyless Advanced)
- Fuld LED forlygter m. Automatisk op-/nedblænding
- Auto hold
- Skiltegenkendelse
- Vejbaneassistent
- Træthedsregistrering
- Blindvinkelassistent
- Automatisk nødbremsesystem
✅ Finansiering med og uden udbetaling
✅ Vi tager gerne din nuværende bil i bytte
✅ Gør ligesom mange andre af vores kunder - få en attraktiv serviceaftale til bilen, der matcher dine ønsker og behov!
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Vi har høj kundetilfredshed på Trustpilot
Salgsafdeling har åben:
Alle hverdage mellem 09:00 - 17:30
Lørdag: Lukket
Søndag: 11:00 - 16:00
Kontakt os
Tlf. 70 80 86 60
birkerod@bn.dk
Adresse
Birkerød Kongevej 37-39
3460 Birkerød
✅ Chat med os på bn.dk
Bjarne Nielsen i Birkerød er områdets store brugtbilhus, der ligger på Birkerød Kongevej.
Køb også din brugte bil online på bn.dk - gratis levering i hele Danmark.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 375.615 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | 400 liter |
| Vægt | 2.185 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 480 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 425 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | ESP / ESC |
|---|---|
| 2 zone klima | Fartpilot |
| 360° kamera | Fjernb. centrallås |
| 4x el-ruder | Fjernlysassistent |
| ABS-bremser | Fuld LED forlygter |
| Adaptiv fartpilot | Fuldaut. klima |
| Airbags | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| Aircondition | Head-up display |
| Alarm | Højdejust. førersæde |
| Alufælge | Isofix |
| Ambiente belysning | Justerbar lændestøtte |
| Android auto | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Antispin | Kørecomputer |
| App integration | Læderrat |
| Apple carplay | LED baglygter |
| Aut. nedbl. bakspejl | LED Kørelys |
| Auto hold | Mørktonede ruder i bag |
| Auto. nødbremse | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Navigation |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri adgang |
| Bakkamera | Nøglefri tænding |
| Bakspejl m. nedbl. | Panoramatag |
| Blindvinkelassistent | Parkeringssensor (bag) |
| Centrallås | Parkeringssensor (for) |
| City steering | Regnsensor |
| DAB radio | Sædekøling |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| Digitalt cockpit | Skiltegenkendelse |
| El betjent bagklap | Splitbagsæde |
| El indst. førersæde | Tonede ruder |
| El indst. førersæde m. memory | Trådløs mobilopladning |
| El indst. forsæder | Træthedsregistrering |
| El-justerbar lændestøtte | Type-2 ladekabel |
| El-klapbare sidespejle | Udv. temp. måler |
| El-ruder | USB A tilslutning |
| El-sidespejle | USB tilslutning |
| Elektrisk parkeringsbremse | Varme i rat |
| Elsæder | Vognbaneassistent |