BMW X53,0 xDrive45e M-Sport+ aut. 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2021 |
| Kilometertal | 165.300 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 76,9 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 84 km |
| Batterikapacitet | 21,3 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 253 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 30 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 394 hk/600 nm |
| Acceleration | 5,6 sek. |
| Tophastighed | 235 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 2.700 kg |
| Farve | Mørkblåmetal |
Beskrivelse
!!!KOMMER SNART!!!
Stel.nr: WBATA6102N9J65799
TILBUD PÅ FLEXLEASING TIL ERHVERV (12 MDR.):
- Engangsbetaling: kr. 49.500 ekskl. moms
- Månedlig ydelse: kr. 2.697 ekskl. moms
- Restværdi: kr. 260.000 ekskl. moms og registreringsafgift.
- Beskatningsgrundlag ved fri firmabil, ekskl. miljøtillæg: kr. 559.500
TILBUD PÅ FLEXLEASING TIL PRIVATE (12 MDR.):
- Engangsbetaling: kr. 61.875 inkl. moms
- Månedlig ydelse: kr. 3.371 inkl. moms
- Restværdi: kr. 260.000 ekskl. moms og registreringsafgift.
Kontakt os for et skræddersyet leasingtilbud, tilpasset dine ønsker og behov.
***
FREMVISNING MOD FORUDGÅENDE AFTALE
NÆVNEVÆRDIGT UDSTYR:
+ Adaptiv fartpilot
+ Digitalt cockpit
+ Multifunktionsrat
+ El indst. forsæder
+ LED-forlygter
+ Panoramatag
+ Elektrisk svingbart anhængertræk
+ Nøglefri betjening
+ Sædevarme
+ Head-up display
+ El betjent bagklap
+ Parkeringssensor for og bag
+ Bakkamera
+ M-Sport pakke
+ BMW Shadow Line
ØVRIG BESKRIVELSE:
Gratis kontraktoprettelse og attraktive forsikringspriser inkl. glasdækning. Mulighed for tilkøb af vejhjælp og AutoConcept bilgaranti.
***
Velkommen hos EASY-LEASE A/S!
Vi har siden 2014 gjort leasing let og gennemskueligt for både private og erhvervskunder. Vi tilbyder operationel- og finansiel leasing (flexleasing) til både private og erhverv, samt sæson- og splitleasing.
Vi sætter en ære i at give vores kunder markedets bedste priser, og yder altid seriøs og professionel service og rådgivning.
Rammer dette køretøj ikke helt plet for dig? Vi hjemtager også gerne din drømmebil eller -MC på bestilling.
www.EASY-LEASE.dk – tlf. 66 200 700 – salg@easy-lease.dk
(Forbehold for tastefejl)
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 1.080.108 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 500 liter |
| Vægt | 2.410 kg |
| Bredde | 200 cm |
| Længde | 492 cm |
|---|---|
| Højde | 175 cm |
| Lasteevne | 740 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.700 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 6 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 69 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
| Adaptiv fartpilot | Håndfrit til mobil |
| Airbags | Head-up display |
| Aircondition | Højdejust. førersæde |
| Alarm | Højdejust. forsæde |
| Alufælge | Intelligent hastighedsassistent |
|---|---|
| Antispin | Isofix |
| Aut. nedbl. bakspejl | Kørecomputer |
| Automatgear | Kunstlæder |
| Automatisk lys | Kunstlæderindtræk |
| Automatisk start/stop | Læderrat |
| Bagagerumsdækken | Multifunktionsrat |
| Bakkamera | Musikstreaming via bluetooth |
| Bakspejl m. nedbl. | Navigation |
| Centrallås | Nøglefri adgang |
| Dæktryksmåler | Nøglefri tænding |
| Digitalt cockpit | Panoramatag |
| El betjent bagklap | Parkeringssensor (bag) |
| El indst. førersæde | Parkeringssensor (for) |
| El indst. forsæder | Ratbetjent gearskifte |
| El-klapbare sidespejle | Ratgearskifte |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Regnsensor |
| El-ruder | Sædevarme |
| El-sidespejle | Skiltegenkendelse |
| El-sidespejle m. varme | Soltag |
| Elektrisk parkeringsbremse | Svingbart træk (elektrisk) |
| Elsæder | Træk |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås |
Leasing
- Leasing typeFinansiel, ekskl. moms
- Månedlig ydelse2.697 kr.
- Førstegangsydelse49.500 kr.
- Totalpris i løbetiden81.864 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 260.000 kr.
- Løbetid12 mdr.
- Antal kilometer inkluderetIkke relevant
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdIkke inkluderet
bilid: 60865, forsikring_privat: 889, forsikring_erhverv: 1049 reserveret: true