BMW X12,0 sDrive18d 5d
Kontantpris
152.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2016 |
| Kilometertal | 275.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 23,3 km/l |
| CO2 udledning | 109 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.920 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/330 nm |
| Acceleration | 9,2 sek. |
| Tophastighed | 205 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
nysynet, kører rigtig godt, læderkabine og M rat, dæktryksensor, centrallås, udv. temp. måler, regnsensor, isofix, håndfri mobil tilkobling,
fremstår pæn og velholdt, dog en lille revne i højre side af forruden.
medfølger et sæt ekstra alufælge med sommerdæk.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 498.300 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.405 kg |
| Bredde | 182 cm |
| Længde | 444 cm |
|---|---|
| Højde | 160 cm |
| Lasteevne | 610 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 51 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Aircondition | Fuldaut. klima |
| Alufælge | Nøglefri tænding |
| Auto. nødbremse | Parkeringssensor (for) |
| Automatgear | Sædevarme |
| Automatisk start/stop | Servo |
| Dæktryksmåler | Træk |
|---|---|
| El betjent bagklap |