BMW M43,0 Cabriolet Competition aut. 2d
Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2018 |
| Kilometertal | 87.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 11,5 km/l |
| CO2 udledning | 246 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 8.360 kr. / år |
| Ydelse | 450 hk/- |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | - |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Super fed BMW M4 3,0 Cabriolet Competition klar til omgående levering
Købspris: 330.000 kr. ex. moms
UDSTYR:
- 20" M-sport alufælge
- Alarm
- Adaptiv undervogn
- Adaptiv LED lygter
- Carbon interiørlister
- El indst. sæder m. memory
- Fartpilot
- Fjernlysassistent
- Harman/Kardon surround sound system
- Komfortadgang
- M-sport chassis
- M-sport seler
- M-sport competition
- M-Drivers pakke
- Varme i nakkestøtter
- Navigation Professional
- Parkeringsassistent for & bag
- Sædevarme for
- Shadow line
- M dobbelt kobling gearkasse med Drivelogic
- Lane Change Warning
Og meget mere!
Leasingforslag 12 måneder erhverv
Udbetaling: 40.000 kr. ex. moms
Mnd. ydelse: 4.298 kr. ex. moms
Restværdi: 310.000 kr. ex. moms og afgift
Leasingforslag 12 måneder erhverv
Udbetaling: 50.500 kr. inkl. moms
Mnd. ydelse: 5.372 kr. inkl. moms
Restværdi: 310.000 kr. ex. moms og afgift
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Cabriolet |
| Bagagerumsstørrelse | 220 liter |
| Vægt | - |
| Bredde | 187 cm |
| Længde | 467 cm |
|---|---|
| Højde | 139 cm |
| Lasteevne | - |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 6 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Tankkapacitet | 60 l |
| Døre | 2 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 20 tommer Alufælge | Fjernlysassistent |
| ABS-bremser | Fuld LED forlygter |
| Adaptiv undervogn | Fuldaut. klima |
| Adaptive forlygter | Håndfrit til mobil |
| Airbags | Højdejust. forsæde |
| Alufælge | Isofix |
|---|---|
| Ambiente belysning | Justerbar lændestøtte |
| Antispin | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Apple carplay | Kørecomputer |
| Aut. nedbl. bakspejl | Læderindtræk |
| Automatgear | LED baglygter |
| Automatisk lys | LED Kørelys |
| Automatisk start/stop | Mørk loftbeklædning |
| Bakspejl m. nedbl. | Multifunktionsrat |
| CD | Musikstreaming via bluetooth |
| CD afspiller | Navigation |
| CD/radio | Nøglefri adgang |
| Centrallås | Nøglefri tænding |
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (bag) |
| El indst. førersæde | Parkeringssensor (for) |
| El indst. førersæde m. memory | Ratbetjent gearskifte |
| El indst. forsæder | Ratgearskifte |
| El-justerbar lændestøtte | Regnsensor |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Sædebetræk, læder |
| Elsæder | Sædevarme |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fartpilot |
Leasing
- Leasing typeFinansiel, ekskl. moms
- Månedlig ydelse4.298 kr.
- Førstegangsydelse50.000 kr.
- Totalpris i løbetiden101.576 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 310.000 kr.
- Løbetid12 mdr.
- Antal kilometer inkluderetIkke relevant
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdIkke inkluderet