BMW iX3Charged Plus M-Sport 5d
Kontantpris
448.800 kr.Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2024 |
| Kilometertal | 14.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 461 km |
| Batterikapacitet | 74,0 kWh |
| Energiforbrug | 185 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 286 hk/400 nm |
| Acceleration | 6,8 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
Bilen er under klargøring, ring eller skriv for yderligere information
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 595.621 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 510 liter |
| Vægt | 2.260 kg |
| Bredde | 189 cm |
| Længde | 473 cm |
|---|---|
| Højde | 167 cm |
| Lasteevne | 465 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 20 tommer Alufælge | Fuldaut. klima |
|---|---|
| 360° kamera | Håndfrit til mobil |
| ABS-bremser | Head-up display |
| Adaptiv fartpilot | Højdejust. førersæde |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Isofix |
| Adaptive forlygter | Kørecomputer |
| Alufælge | Læderindtræk |
|---|---|
| Ambiente belysning | Læderrat |
| Android auto | LED baglygter |
| App integration | LED Kørelys |
| Apple carplay | Matrix LED forlygter |
| Aut. nedbl. bakspejl | Mørk loftbeklædning |
| Automatgear | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk lys | Multifunktionsrat |
| Automatisk start/stop | Musikstreaming via bluetooth |
| Bagagerumsdækken | Navigation |
| Bakkamera | Nøglefri adgang |
| Bakspejl m. nedbl. | Nøglefri tænding |
| Blindvinkelassistent | Panoramatag |
| CD/radio | Parkeringssensor (bag) |
| DAB radio | Parkeringssensor (for) |
| DAB+ Radio | Sædebetræk, læder |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| Digitalt cockpit | Skiltegenkendelse |
| Dobbelt bagagerumsbund | Soltag |
| El betjent bagklap | Tågelygter |
| El indst. førersæde m. memory | Tagræling |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tonede ruder |
| El-ruder | Trådløs mobilopladning |
| El-sidespejle | Træthedsregistrering |
| El-soltag | Varme i forrude |
| Elektrisk parkeringsbremse | Varmepumpe |
| Fartpilot | Virtuelle sidespejle |
| Fjernlysassistent | Vognbaneassistent |
| Fuld LED forlygter |