BMW iX3Charged Plus M-Sport 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2022 |
| Kilometertal | 97.200 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 453 km |
| Batterikapacitet | 74,0 kWh |
| Energiforbrug | 189 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 286 hk/400 nm |
| Acceleration | 6,8 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
🚘 Velkommen til Bilhuset Jylland 🚘
Pæn og velholdt BMW IX3 Charged Plus M-Sport i den flotteste blåmetallic farve - Pythonic blå!
Søger du høj kvalitet, komfort, høj indstigning, sublim køreegenskaber samt masser af køreglæde? Så kig nærmere på denne fantastiske BMW.
Batterikapacitet: 80 kWh 🔋
Rækkevidde: 453 km 🚘
AC ladning: 3 faser 🔌
DC ladning: 150 kw 🔌
Bemærkelsesværdigt udstyr:
☑️ Elektrisk soltag / glastag
☑️ Harmon Kardon lydsystem
☑️ Head-up display
☑️ Trådløs mobilopladning
☑️ Bak kamera med 360 graders visning
☑️ Adaptiv fartpilot med "travel assist"
☑️ Fuld LED forlygter & baglygter
☑️ 20" alufælge
☑️ Ambiente belysning
☑️ El indst. førersæde m. memory
☑️ Fuld læderkabine
☑️ Fuldaut. Klima 3 - zonet
☑️ Apple Carplay
☑️ Musikstreaming via bluetooth
☑️ Nøglefri dør/start/stop
☑️ Integreret navigation
☑️ Digital cockpit
☑️ Bluetooth
☑️ M - Sport Læderrat
☑️ Sædevarme
☑️ P-sensorer for / bag
☑️ USBC tilslutning
☑️ Isofix
☑️ Multifunktionslæderrat
☑️ Regnsensor
☑️ Aut. lyssensor
☑️ Skiltegenkendelse
☑️ Meget mere...
🚘 Vi tager alle brugte biler i bytte.
🤝 Når du handler bil hos os tilbyder vi:
✔ Kompetent rådgivning fra vores erfarende medarbejdere.
✔ Finansiering både med og uden udbetaling, til konkurrencedygtige priser gennem vores samarbejdspartnere, Santander & Jyske Finans.
✔ Fragus garanti op til 48 måneder
✔ Attraktive og fordelagtige priser på bilforsikringer.
✔ Komplet ladeløsning til din el-bil.
☎ Salgsafdeling 88 62 68 86
📞 Thomas 60 17 91 41
📞 Philip 60 17 91 51
📞 Phat 60 17 91 81
📧 info@bilhusetjylland.dk
🏠 Soldalen 2, 7100 Vejle
🌍 www.bilhusetjylland.dk
🕒 Vores Åbningstider 🕒
Mandag – Fredag: 09.00 – 17.00
Lørdag - Søndag samt helligdage: 11.00 - 15.00
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 616.474 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 510 liter |
| Vægt | 2.260 kg |
| Bredde | 189 cm |
| Længde | 473 cm |
|---|---|
| Højde | 167 cm |
| Lasteevne | 465 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Elsæder |
|---|---|
| 20 tommer Alufælge | ESP / ESC |
| 3 zone klima | Fartpilot |
| 360° kamera | Fjernb. centrallås |
| 4x el-ruder | Fjernlysassistent |
| ABS-bremser | Fuld LED forlygter |
| Adaptiv fartpilot | Fuldaut. klima |
|---|---|
| Adaptive forlygter | Håndfrit til mobil |
| Airbags | Head-up display |
| Aircondition | Højdejust. førersæde |
| Akustikglas i for | Højdejust. forsæde |
| Alarm | Isofix |
| Alufælge | Justerbar lændestøtte |
| Ambiente belysning | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Android auto | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Antispin | Kørecomputer |
| Apple carplay | Læderindtræk |
| Aut. nedbl. bakspejl | Læderrat |
| Auto. nødbremse | LED baglygter |
| Automatgear | LED Kørelys |
| Automatisk lys | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk nødbremsesystem | Multifunktionsrat |
| Bakkamera | Musikstreaming via bluetooth |
| Bakspejl m. nedbl. | Navigation |
| Blindvinkelassistent | Nøglefri adgang |
| Centrallås | Nøglefri tænding |
| Dæktryksmåler | Panoramatag |
| Digitalt cockpit | Parkeringssensor (bag) |
| El betjent bagklap | Parkeringssensor (for) |
| El indst. førersæde | Regnsensor |
| El indst. førersæde m. memory | Sædebetræk, læder |
| El indst. forsæder | Sædevarme |
| El komfortsæder | Skiltegenkendelse |
| El-justerbar lændestøtte | Soltag |
| El-klapbare sidespejle | Splitbagsæde |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tagræling |
| El-ruder | Tonede ruder |
| El-sidespejle | Trådløs mobilopladning |
| El-sidespejle m. varme | Træthedsregistrering |
| El-soltag | Udv. temp. måler |
| Elektrisk parkeringsbremse | Vognbaneassistent |