BMW iX3Charged Plus M-Sport 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2022 |
| Kilometertal | 40.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 453 km |
| Batterikapacitet | 74,0 kWh |
| Energiforbrug | 189 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 286 hk/400 nm |
| Acceleration | 6,8 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
BMW iX3 Charged Plus M-Sport er en fuldelektrisk premium SUV, der kombinerer klassisk BMW-køreglæde med moderne teknologi og luksus.
Highlightet udstyr:
• Head-Up display
• Adaptiv fartpilot
• Aktiv lane assist
• Harman/Kardon Sound System
• Panorama soltag
• BMW LASER lygter
• Elektriske sæder m. memory
• Surround view (360 graders kamera)
• Komfortadgang (Nøglefri betjening)
• BMW live cockpit
• Varme i rattet
• 20" M-Sport alufælge
• El-svingbart træk
, kørecomputer, multifunktionsrat, læderindtræk, sportssæder, el indst. førersæde m. memory, splitbagsæde, digitalt cockpit, læderrat, ambiente belysning, 20" alufælge, el-soltag, el-sidespejle m/varme, laser forlygter, svingbart træk (elektrisk), adaptive forlygter, mørktonede ruder i bag, automatgear, elektrisk kabinevarmer, nøglefri tænding, udv. temp. måler, 4x el-ruder, fjernb. centrallås, el betjent bagklap, headup display, varme i rat, 2 zone klima, nøglefri adgang, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, musikstreaming via bluetooth, cd/radio, navigation, håndfrit til mobil, apple carplay, airbag, regnsensor, 360° kamera, automatisk lys, fjernlysassistent, vognbaneassistent
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 616.474 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 510 liter |
| Vægt | 2.260 kg |
| Bredde | 189 cm |
| Længde | 473 cm |
|---|---|
| Højde | 167 cm |
| Lasteevne | 465 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| 20 tommer Alufælge | Head-up display |
| 360° kamera | Klimaanlæg, 2-zonet |
| 4x el-ruder | Kørecomputer |
| ABS-bremser | Læderindtræk |
| Adaptiv fartpilot | Læderrat |
| Adaptive forlygter | Laser forlygter |
|---|---|
| Airbags | Mørktonede ruder i bag |
| Alufælge | Multifunktionsrat |
| Ambiente belysning | Musikstreaming via bluetooth |
| Apple carplay | Navigation |
| Aut. nedbl. bakspejl | Nøglefri adgang |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Regnsensor |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædebetræk, læder |
| CD/radio | Sædevarme |
| Digitalt cockpit | Splitbagsæde |
| El betjent bagklap | Sportssæder |
| El indst. førersæde m. memory | Svingbart træk (elektrisk) |
| El-sidespejle m. varme | Tonede ruder |
| El-soltag | Udv. temp. måler |
| Elektrisk kabinevarmer | Varme i rat |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |
| Fjernlysassistent |