BMW iX3Charged Plus 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2021 |
| Produceret | 9/2021 |
| Kilometertal | 167.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 453 km |
| Batterikapacitet | 74,0 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 189 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 286 hk/400 nm |
| Acceleration | 6,8 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
BMW iX3 Charged Plus
⭐ HIGHLIGHTS
✔️ Svingbart træk (elektrisk)
✔️ Adaptiv fartpilot med kø-assistent
✔️ Panorama glastag / el-soltag
✔️ 20” alufælge
✔️ Fuld LED forlygter & LED baglygter
✔️ El komfortsæder m. memory & massage
✔️ 360° kamera
✔️ Professionel klargøring, nysynet og nummerplader inkluderet i prisen
⚡ KLAR TIL HURTIG HANDEL
• Alle biler er fysisk på lager – ingen ventetid
• Samme-dags handel muligt
• 2 nøgler medfølger
• Dæk: [XX mm]
• Levering til adresse tilbydes
• Professionel klargøring, nysynet og nummerplader er inkluderet i prisen
🔧 EKSTRA TRYGHED
• Fragus garanti 1–5 år (inkl. batteri) kan tilkøbes
• Videofremvisning af bilen muligt
• Gennemgå bilen før køb – fuld transparens
🏢 OM NORDIC CAR TRADE
• Specialiseret i B2B bilhandel
• Hurtige handler & konkurrencedygtige priser
• Leverer til forhandlere, leasing & eksport
📞 KONTAKT
Ring direkte for en hurtig og professionel handel.
Tlf: 42761768
Adresse: Trianglen 8B, 6000 Kolding
➡️ Biler sælges løbende – først til mølle.
• Sælges udelukkende til CVR (B2B)
• Mulighed for køb uden afgift (leasing / eksport)
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 594.818 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 510 liter |
| Vægt | 2.260 kg |
| Bredde | 189 cm |
| Længde | 473 cm |
|---|---|
| Højde | 167 cm |
| Lasteevne | 465 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 20 tommer Alufælge | Fartpilot |
|---|---|
| 3 individuelle sæder i bag | Fjernb. centrallås |
| 3 zone klima | Fjernlysassistent |
| 360° kamera | Førerovervågning med advarsel |
| 4x el-ruder | Fuld LED forlygter |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Head-up display |
|---|---|
| Adaptive forlygter | Højdejust. førersæde |
| Aftageligt træk | Højdejust. forsæde |
| Airbags | Intelligent hastighedsassistent |
| Aircondition | Internet |
| Akustikglas i bag | Isofix |
| Akustikglas i for | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Alarm | Kørecomputer |
| Alufælge | Kunstlæder |
| Ambiente belysning | Kunstlæderindtræk |
| Android auto | Læderrat |
| Anhængertræk, aftagl. | LED baglygter |
| Antispin | Lygtevasker |
| Apple carplay | Massage i førersæde |
| Auto. nødbremse | Massage i forsæder |
| Automatgear | Mørk loftbeklædning |
| Automatisk lys | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk nødbremsesystem | Multifunktionsrat |
| AUX tilslutning | Musikstreaming via bluetooth |
| Bagagerumsdækken | Navigation |
| Bakkamera | Nøglefri tænding |
| Blindvinkelassistent | Panoramatag |
| CD | Parkeringssensor (bag) |
| CD afspiller | Parkeringssensor (for) |
| CD/radio | Sædevarme |
| Centrallås | SD kortlæser |
| DAB radio | Semi-automatisk parkeringssystem |
| DAB+ Radio | Skiltegenkendelse |
| Dæktryksmåler | Soltag |
| Digitalt cockpit | Splitbagsæde |
| Dobbelt bagagerumsbund | Svingbart træk (elektrisk) |
| El betjent bagklap | Svingbart træk (manuelt) |
| El indst. førersæde | Tågelygter |
| El indst. førersæde m. memory | Tonede ruder |
| El indst. forsæder | Trådløs mobilopladning |
| El komfortsæder | Træk |
| El-klapbare sidespejle | Træthedsregistrering |
| El-ruder | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle | USB A tilslutning |
| El-soltag | USB C tilslutning |
| Elektrisk kabinevarmer | USB tilslutning |
| Elektrisk parkeringsbremse | Varme i bagsæde |
| Elsæder | Varme i forrude |
| ESP / ESC | Vognbaneassistent |