BMW iX3Charged M-Sport 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2023 |
| Kilometertal | 33.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 461 km |
| Batterikapacitet | 80,0 kWh |
| Energiforbrug | 186 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 150 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 286 hk/400 nm |
| Acceleration | 6,8 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
HIGHLIGTS:
* Driving Assistant Professional – adaptiv fartpilot, kø-assistent m.m
* Svingbart anhængetræk
* BMW Laserlight
* Parkeringsassistent – inkl. kamera og selvparkering
* Trådløs Apple CarPlay / Android Auto & trådløs opladning
* M Sport & M Aerodynamikpakke
* Adaptiv undervogn
* Panoramaglastag
* M Shadow Line & sorte detaljer
* Sædevarme
Parkeringssensor for, Parkeringssensor bag, Navigation, Panoramasoltag, Bakkamera, Bluetooth, Anhængertræk svingbart (elek.), DAB+ radio, Digital instrumentering, El indst. forsæder, El-håndbremse, El-foldbare spejle, Elektrisk bagklap, Elruder for/bag, Fartpilot adaptiv, Fjernbetjent centrallås, Håndfri telefon, Infocenter, Klimaanlæg 2-zoner, Kørecomputer, Laser forlygter, Multifunktionsrat, Musikstreaming via bluetooth, Nøglefri start, Servo, Regnsensor, Sædevarme for, Udvendig temperaturmåler, USB stik, Android Auto, Apple CarPlay, App integration, Aut. nedblændeligt bakspejl, LED baglygter, Mørktonede ruder bag, Armlæn, Læderrat, Mørk loftbeklædning, Splitbagsæde, ABS, Airbag, Antispin, Automatisk nødbremsesystem, Blindvinkelassistent, Dæktrykssensor, ESP, Isofix, Lyssensor, Selealarm, Skiltegenkendelse, Træthedsregistrering, Vejbaneassistent, Mulighed for attraktiv finansering!
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 524.720 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 510 liter |
| Vægt | 2.260 kg |
| Bredde | 189 cm |
| Længde | 473 cm |
|---|---|
| Højde | 167 cm |
| Lasteevne | 465 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| 4x el-ruder | Isofix |
| ABS-bremser | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Adaptiv fartpilot | Kørecomputer |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Kunstlæder |
| Airbags | Kunstlæderindtræk |
| Android auto | Læderrat |
|---|---|
| Antispin | Laser forlygter |
| App integration | LED baglygter |
| Apple carplay | Mørk loftbeklædning |
| Aut. nedbl. bakspejl | Mørktonede ruder i bag |
| Auto. nødbremse | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Navigation |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Parkeringssensor (bag) |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (for) |
| Blindvinkelassistent | Regnsensor |
| DAB+ Radio | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Skiltegenkendelse |
| Digitalt cockpit | Splitbagsæde |
| El betjent bagklap | Svingbart træk (elektrisk) |
| El indst. forsæder | Tonede ruder |
| El-klapbare sidespejle | Træthedsregistrering |
| El-soltag | Udv. temp. måler |
| Elektrisk parkeringsbremse | USB A tilslutning |
| Elsæder | USB tilslutning |
| ESP / ESC | Vognbaneassistent |
| Fjernb. centrallås |