BMW iX3Charged M-Sport 5d
Kontantpris
350.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2023 |
| Produceret | 7/2023 |
| Kilometertal | 47.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 461 km |
| Batterikapacitet | 74,0 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 185 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 286 hk/400 nm |
| Acceleration | 6,8 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
El svingbar træk til 750 kg - El glas soltag - Sportssæder - El sæder - Memory pakke - Sædevarme - 3 Zone klimaautomatik - 19" alufælge style 842 - Adaptive LED forlygter - Fjernlysassistent - Ambiente lyspakke - BMW live operating Professional - Navigation med stor skærm - Skiltegenkendelse - Bluetooth telefon - Bluetooth audio - Parkeringsassistent - Bakkamera - Parkeringssensor for og bag - Driving assistant professional - Adaptiv fartpilot - Vognbane assistent - El indklappelige sidespejle - Automatisk nedblænd af spejl - Adaptiv undervogn - El betjent bagklap - Tagræling - Højglans shadowline - Antrazit himmel - Mørke bagruder - Farven er: Sophistograu brilliant metallic - Indtræk i sort kunstlæder
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 524.720 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 510 liter |
| Vægt | 2.260 kg |
| Bredde | 189 cm |
| Længde | 473 cm |
|---|---|
| Højde | 167 cm |
| Lasteevne | 465 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| 3 zone klima | Højdejust. forsæde |
| 4x el-ruder | Klimaanlæg, 3-zonet |
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Adaptiv fartpilot | Kunstlæder |
| Adaptiv undervogn | Kunstlæderindtræk |
| Adaptive forlygter | Kurvelys |
|---|---|
| Alarm | LED baglygter |
| Alufælge | LED Kørelys |
| Ambiente belysning | Mørk loftbeklædning |
| Auto. nødbremse | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk nødbremsesystem | Navigation |
| Bagagerumsdækken | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Panoramatag |
| Blindvinkelassistent | Parkeringssensor (bag) |
| DAB radio | Parkeringssensor (for) |
| Digitalt cockpit | Regnsensor |
| El betjent bagklap | Sædevarme |
| El indst. førersæde m. memory | Skiltegenkendelse |
| El indst. forsæder | Splitbagsæde |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Sportssæder |
| El-soltag | Svingbart træk (elektrisk) |
| Elsæder | Trådløs mobilopladning |
| Fartpilot | Udv. temp. måler |
| Fjernlysassistent | Varmepumpe |
| Fuld LED forlygter | Vognbaneassistent |