BMW iX3Charged 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2021 |
| Produceret | 10/2021 |
| Kilometertal | 140.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 458 km |
| Batterikapacitet | 74,0 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 186 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 286 hk/400 nm |
| Acceleration | 6,8 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
BMW iX3 Charged
⭐ HIGHLIGHTS
✔️ El komfortsæder m. memory & 3 individuelle sæder i bag
✔️ Adaptiv fartpilot med kø-assistent
✔️ Soltag / glastag / el-soltag
✔️ 3 zone klima & varmepumpe
✔️ Fuld LED-lys: forlygter, baglygter & kørelys
✔️ El betjent bagklap & nøglefri tænding
✔️ Professionel klargøring, nysynet og nummerplader inkluderet i prisen
⚡ KLAR TIL HURTIG HANDEL
• Alle biler er fysisk på lager – ingen ventetid
• Samme-dags handel muligt
• 2 nøgler medfølger
• Dæk: 6mm forreste aksel - 8mm bagerste aksel
• Levering til adresse tilbydes
• Professionel klargøring, nysynet og nummerplader er inkluderet i prisen
🔧 EKSTRA TRYGHED
• Fragus garanti 1–5 år (inkl. batteri) kan tilkøbes
• Videofremvisning af bilen muligt
• Gennemgå bilen før køb – fuld transparens
🏢 OM NORDIC CAR TRADE
• Specialiseret i B2B bilhandel
• Hurtige handler & konkurrencedygtige priser
• Leverer til forhandlere, leasing & eksport
📞 KONTAKT
Ring direkte for en hurtig og professionel handel.
Tlf: 42761768
Adresse: Trianglen 8B, 6000 Kolding
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 494.821 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 510 liter |
| Vægt | 2.260 kg |
| Bredde | 189 cm |
| Længde | 473 cm |
|---|---|
| Højde | 167 cm |
| Lasteevne | 465 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 3 individuelle sæder i bag | ESP / ESC |
|---|---|
| 3 zone klima | Fartpilot |
| 4x el-ruder | Fjernb. centrallås |
| ABS-bremser | Fjernlysassistent |
| Adaptiv fartpilot | Fuld LED forlygter |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Håndfrit til mobil |
| Airbags | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| Aircondition | Højdejust. forsæde |
| Akustikglas i bag | Internet |
| Akustikglas i for | Isofix |
| Alarm | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Ambiente belysning | Kørecomputer |
| Android auto | Kunstlæder |
| Antispin | Kunstlæderindtræk |
| Apple carplay | Læderrat |
| Automatgear | LED baglygter |
| Automatisk nødassistent | LED Kørelys |
| AUX tilslutning | Mørktonede ruder i bag |
| Bagagerumsdækken | Multifunktionsrat |
| Bakkamera | Musikstreaming via bluetooth |
| Blindvinkelassistent | Navigation |
| CD | Nøglefri tænding |
| CD afspiller | Panoramatag |
| CD/radio | Parkeringssensor (bag) |
| DAB radio | Parkeringssensor (for) |
| DAB+ Radio | Ratbetjent gearskifte |
| Dæktryksmåler | Ratgearskifte |
| Digitalt cockpit | Regnsensor |
| Dobbelt bagagerumsbund | Sædevarme |
| El betjent bagklap | SD kortlæser |
| El indst. førersæde | Soltag |
| El indst. førersæde m. memory | Splitbagsæde |
| El indst. forsæder | Stemmebetjening |
| El komfortsæder | Tågelygter |
| El-klapbare sidespejle | Tonede ruder |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Trådløs mobilopladning |
| El-ruder | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle | USB C tilslutning |
| El-sidespejle m. varme | Varme i forrude |
| El-soltag | Varmepumpe |
| Elsæder | Vognbaneassistent |