BMW iX2xDrive30 M-Sport 5d
Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2024 |
| Kilometertal | 21.800 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 430 km |
| Batterikapacitet | 64,8 kWh |
| Energiforbrug | 170 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 130 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 313 hk/494 nm |
| Acceleration | 5,6 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
✦ Åbent hele påsken i A&M Greve – alle 5 dage kl. 10–16 ✦
SE HER | På lager, TOP UDSTYR! Adaptiv fartpilot (Driving assist PRO), Panorama glastag, M-Sport pakke Pro, Harman Kardon lydanlæg, Adaptiv M undervogn, Iconic Glow, Shadowline Lights, Røde bremsekalibre, Adaptive LED forlygter, Head-up display, Nøglefri døre + start, Adaptive LED forlygter, Instrumentpanel Luxury, P-sensor for/bag m. 360 graders kamera, Trådløs mobillader, Apple CarPlay / Android Auto og meget mere
Driving Assistant Professional
Parking assist Plus
Adaptive LED folygter
Harman Kardon
Shadowline High gloss
Instrument panel Luxury
M Seat belts
Shadowline Lys
Iconic Glow
M Sport pakke Pro
Elbilsinfo:
Rækkevidde: (WLTP): 430 km
Hjemmeladning: 11 kw/3 faser (ca. 7 timer)
Hurtigladning: 128 kw (10-80% = ca. 30 min)
Se flere billeder, få et overblik over totalomkostninger og faktorers påvirkning på rækkevidden på am.dk
Husk at booke en forudgående aftale her eller via am.dk - så er bilen gjort klar, når du kommer, og der er sat tid af med en salgskonsulent til at snakke om handlen efterfølgende.
Har du behov for et billån, så kan vi hjælpe med finansiering til markedets bedste priser og vilkår, og vi tager naturligvis også gerne din nuværende bil i bytte, hvis du har behov for at få afsat den.
Salgsafdelingen åbningstider:
Man-Fre kl. 10.00 - 17.00
Lørdag kl. 11.00 - 15.00
Søndag kl. 10.00 - 15.00
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 500.620 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 525 liter |
| Vægt | 1.995 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 455 cm |
|---|---|
| Højde | 156 cm |
| Lasteevne | 610 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 20 tommer Alufælge | Fuldaut. klima |
|---|---|
| 4x el-ruder | Håndfrit til mobil |
| ABS-bremser | Head-up display |
| Adaptiv fartpilot | Isofix |
| Adaptive forlygter | Kørecomputer |
| Airbags | Kunstlæder |
| Aircondition | Kunstlæderindtræk |
|---|---|
| Alufælge | LED baglygter |
| Android auto | LED Kørelys |
| Antispin | Mørktonede ruder i bag |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Navigation |
| Bakkamera | Nøglefri adgang |
| Blindvinkelassistent | Nøglefri tænding |
| Centrallås | Panoramatag |
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (bag) |
| El betjent bagklap | Parkeringssensor (for) |
| El indst. førersæde | Sædevarme |
| El-sidespejle m. varme | Skiltegenkendelse |
| Elsæder | Splitbagsæde |
| ESP / ESC | Tonede ruder |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Fuld LED forlygter |