BMW iX1xDrive30 M-Sport 5d
Kontantpris
404.580 kr.Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2025 |
| Kilometertal | 12.365 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 438 km |
| Batterikapacitet | 68,0 kWh |
| Energiforbrug | 175 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 130 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 313 hk/494 nm |
| Acceleration | 5,7 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
BMW IX1 2025 PÅ LAGER I TAASTRUP
Af særligt udstyr:
M-SPORTSPAKKE - 4x4 - Skiltegenkendelse - Dæktrykssensor - Apple CarPlay - Parkeringssensor for/bag - Trådløs mobilopladning - 20" Alufælge - Mørktonede ruder bag - Højdejusterbart førersæde - Højdejusterbart passagersæde - Klimaanlæg 3-zoner - o.m.a
Elbilsinfo:
Rækkevidde: (WLTP): 438 km
Hjemmeladning: 11 kw/3 faser (ca. 7 timer)
Hurtigladning: 128 kw (10-80% = ca. 30 min)
Fragus garantiordning tilbydes
Husk at booke en forudgående aftale om besigtigelse eller prøvetur direkte via am.dk eller på telefon 36 93 15 00 så er bilen gjort klar, når du kommer, og der er tid til at snakke om handlen efterfølgende.
Altid 150 brugte biler på lager !
BILEN STÅR HOS ANDERSEN & MARTINI - TAASTRUP
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 430.423 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 490 liter |
| Vægt | 1.800 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 450 cm |
|---|---|
| Højde | 164 cm |
| Lasteevne | 780 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 20 tommer Alufælge | Fartpilot |
|---|---|
| 3 zone klima | Højdejust. førersæde |
| 4x el-ruder | Isofix |
| ABS-bremser | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Airbags | LED baglygter |
| Alarm | Mørktonede ruder i bag |
| Alufælge | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Android auto | Musikstreaming via bluetooth |
| Apple carplay | Navigation |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Skiltegenkendelse |
| El betjent bagklap | Tonede ruder |
| El-klapbare sidespejle | Trådløs mobilopladning |
| El-klapbare sidespejle m. varme | USB C tilslutning |