BMW iX1eDrive20 X-Line 5d
Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2025 |
| Kilometertal | 11.500 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 474 km |
| Batterikapacitet | 64,7 kWh |
| Energiforbrug | 154 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 130 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/250 nm |
| Acceleration | 8,6 sek. |
| Tophastighed | 170 km/t |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
BMW iX1 eDrive20 er en moderne og rummelig el-SUV med høj komfort, lækkert design og masser af smart teknologi – oplagt til både hverdagen og de længere ture.
Se vores åbningstider i påsken på billede 2 👉
RENTEKAMPAGNE - Vi kan tilbyde billån med fast rente til kun 2,99%.
🔋 Batteriet er testet
Vi har naturligvis testet bilens batteri for at sikre ydeevne og sundhed. Du kan se resultatet i billedserien.
Highlights af udstyr
- Black
- Adaptiv Fartpilot (kan tilkøbes via app)
- Bakkamera
- Parkeringsassistent
- Comfort Access (nøglefri adgang)
- Sædevarme foran
- Adaptive LED-forlygter
- Apple Carplay / Android Auto
- Fjernlysassistent
- Trådløs opladning af smartphone
- Solbeskyttelsesruder
- DAB radio
- 18" BMW Aerodynamic alufælge og meget mere...
BMW iX1 eDrive20 har en rækkevidde ved blandet kørsel på op til ca. 475 km (WLTP) og kan hurtiglades fra 10–80 % på ca. 33 minutter.
🌟🌟🌟🌟🌟 4,9 STJERNER PÅ TRUSTPILOT
✔ SPECIALISTER I ELBILER
✔ MÆRKENEUTRAL VEJLEDNING
✔ INDBYTNING AF ALLE TYPER BILER
✔ LADELØSNINGER TIL ALLE
✔ BESPARELSESRÅDGIVNING OG GRØNNE BILLÅN MED LAV RENTE
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 370.420 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 490 liter |
| Vægt | 1.865 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 450 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 570 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | ESP / ESC |
|---|---|
| 4x el-ruder | Fjernb. centrallås |
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
| Adaptiv fartpilot | Håndfrit til mobil |
| Adaptive forlygter | Isofix |
| Airbags | LED baglygter |
| Alufælge | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Ambiente belysning | Musikstreaming via bluetooth |
| Android auto | Navigation |
| Antispin | Nøglefri adgang |
| App integration | Nøglefri tænding |
| Apple carplay | Parkeringssensor (bag) |
| Aut. nedbl. bakspejl | Parkeringssensor (for) |
| Auto hold | Regnsensor |
| Automatgear | Sædevarme |
| Bakspejl m. nedbl. | Splitbagsæde |
| DAB+ Radio | Trådløs mobilopladning |
| Dæktryksmåler | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle | USB C tilslutning |