BMW iX1eDrive20 M-Sport 5d
Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2025 |
| Produceret | 4/2025 |
| Kilometertal | 6.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 462 km |
| Batterikapacitet | 64,8 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 158 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | 28 min |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/250 nm |
| Acceleration | 8,6 sek. |
| Tophastighed | 170 km/t |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | Hvidmetal |
Beskrivelse
BMW iX1 har en fremragende manøvredygtighed, og designet er både markant og sportsligt. I den nye elektriske variant får du en 100% autentisk oplevelse af frihed og uafhængighed på ren el.
Highlights:
- Mineralhvid metallic
- Alcantara/læder sportssæder
- Varmepumpe
- Driving Assistant Plus inkl. adaptiv fartpilot og Assisted Driving
- Komfortadgang inkl. kick-funktion på bagklappen
- Skiltegenkendelse
- Adaptive LED forlygter med fjernlysassistent
- Parking assistent inkl. bakkamera og parkeringssensor for & bag
- 18" Alufælge
- Navigation
- Trådløs mobilopladning
- Apple Carplay + Android auto
- Elektrisk kabinevarmer med mulighed for fjernstart via telefon eller nøgle
Yderligere udstyr:
fuldaut. 2 zone klima, alarm, nøglefri betjening, fjernlys assistent, regnsensor, højdejust. forsæder, parkeringssensor for/bag, el betjent bagklap, multifunktionsrat, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, isofix, læderrat, splitbagsæde, airbag, fuld led forlygter, sportssæder, ikke ryger
Denne bil er en del af BMW Premium Selection, hvilket giver dig følgende fordele: ✓ 2 års garanti op til 40.000 km. fra overtagelse ✓ BMW Mobile Care vejhjælp
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 395.419 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 490 liter |
| Vægt | 1.865 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 450 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 570 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | El-sidespejle |
|---|---|
| 3 zone klima | El-sidespejle m. varme |
| 4x el-ruder | Elektrisk kabinevarmer |
| 7 airbags | Elektrisk parkeringsbremse |
| ABS-bremser | ESP / ESC |
| Adaptiv fartpilot | Fartpilot |
| Airbags | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| Alarm | Fuld LED forlygter |
| Alcantaraindtræk | Fuldaut. klima |
| Alufælge | Håndfrit til mobil |
| Antispin | Højdejust. førersæde |
| Apple carplay | Højdejust. forsæde |
| Aut. nedbl. bakspejl | Isofix |
| Auto hold | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Auto. nødbremse | Kørecomputer |
| Automatgear | Læderrat |
| Automatisk nødbremsesystem | LED Kørelys |
| AUX tilslutning | Mørk loftbeklædning |
| Bagagerumsdækken | Multifunktionsrat |
| Bakkamera | Navigation |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (bag) |
| Centrallås | Parkeringssensor (for) |
| DAB+ Radio | Regnsensor |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| Delalcantaraindtræk | Skiltegenkendelse |
| Delkunstlæderindtræk | Splitbagsæde |
| Dobbelt bagagerumsbund | Sportssæder |
| El betjent bagklap | Trådløs mobilopladning |
| El-klapbare sidespejle | Udv. temp. måler |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Varmepumpe |
| El-ruder |