BMW iX1eDrive20 M-Sport 5d
Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2025 |
| Kilometertal | 6.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 462 km |
| Batterikapacitet | 64,8 kWh |
| Energiforbrug | 158 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/250 nm |
| Acceleration | 8,6 sek. |
| Tophastighed | 170 km/t |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
Vi har denne rigtig fede iX1 på vej ind
Highlights:
- 18" alufælge
- Komfort adgang
- El betjent bagklap
- Apple carplay / Android auto
- Bakkamera
- Trådløs mobilopladning
- Regnsensor
Yderligere udstyr:
Kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, dellæderindtræk, alcantaraindtræk, sportssæder, højdejust. førersæde, højdejust. forsæder, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, ambiente belysning, 18" alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, tågelygter, led kørelys, fuld led forlygter, adaptive forlygter, automatgear, aircondition, fuldaut. klima, 2 zone klima, elektrisk kabinevarmer, varmepumpe, centrallås, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, nøglefri tænding, fartpilot, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, el betjent bagklap, fod betjent bagklap, elektrisk parkeringsbremse, trådløs mobilopladning, app integration, dab radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-c tilslutning, alarm, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys, fjernlysassistent, airbag, antispin, esp, vognbaneassistent, automatisk nødbremsesystem, auto hold
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 395.419 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 490 liter |
| Vægt | 1.865 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 450 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 570 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Elektrisk parkeringsbremse |
|---|---|
| 2 zone klima | ESP / ESC |
| 4x el-ruder | Fartpilot |
| ABS-bremser | Fjernb. centrallås |
| Adaptiv fartpilot | Fjernlysassistent |
| Adaptive forlygter | Fod betjent bagklap |
| Airbags | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| Aircondition | Fuldaut. klima |
| Alarm | Håndfrit til mobil |
| Alcantaraindtræk | Højdejust. førersæde |
| Alufælge | Højdejust. forsæde |
| Ambiente belysning | Isofix |
| Android auto | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Antispin | Kørecomputer |
| App integration | Læderrat |
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Aut. nedbl. bakspejl | Mørk loftbeklædning |
| Auto hold | Multifunktionsrat |
| Auto. nødbremse | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Nøglefri adgang |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri tænding |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (bag) |
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
| Bakspejl m. nedbl. | Regnsensor |
| Centrallås | Sædebetræk, dellæder |
| DAB radio | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Skiltegenkendelse |
| Dellæderindtræk | Splitbagsæde |
| Digitalt cockpit | Sportssæder |
| El betjent bagklap | Tågelygter |
| El-klapbare sidespejle | Trådløs mobilopladning |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| El-ruder | USB C tilslutning |
| El-sidespejle | Varmepumpe |
| El-sidespejle m. varme | Vognbaneassistent |
| Elektrisk kabinevarmer |