BMW iXxDrive45 M-Sport 5d
Detaljer
| Modelår | 2026 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2025 |
| Produceret | 10/2025 |
| Kilometertal | 7.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 591 km |
| Batterikapacitet | 94,8 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 182 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 408 hk/700 nm |
| Acceleration | 5,1 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Trækvægt | 2.500 kg |
| Farve | Beigemetal |
Beskrivelse
Elektrisk anhængertræk til 2500kg - 22" BMW fælge style 1025M - BMW Iconic Glow front - Komfort adgang - Fodbetjent bagklap - M sport pakke - M sport multifunktionelle forsæder - Massage i forsæder - Ventilation i forsæder - Memory pakke - Indtræk i Castanea kunstlæder - M sport læderrat - M interiørlister i Dark Silver - Adaptive LED lygter - Fjernlys assistent - Driving assistant Plus - Adaptiv fartpilot - Vognbane assistent - Skiltegenkendelse - Live Cockpit Professional inkl. Head-Up Display - Harman/Kardon surround sound - Loftsbeklædning i antracit - Mørktonede bagruder - Parkerings assistent - Bakkamera - Ratvarme - Sædevarme - Trådløs opladning af mobiltelefon - Isofix - DAB tuner - Apple carplay - El-sidespejle med aut. antiblænd - Akustisk fodgængerbeskyttelse - Ambiente kabine belysning - Farven er Dune Grey metallic - Reg. 01.12.2025
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 725.221 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 500 liter |
| Vægt | 2.525 kg |
| Bredde | 197 cm |
| Længde | 497 cm |
|---|---|
| Højde | 170 cm |
| Lasteevne | 575 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.500 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 22 tommer Alufælge | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| 4x el-ruder | Head-up display |
| ABS-bremser | Højdejust. forsæde |
| Adaptiv fartpilot | Isofix |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Kørecomputer |
| Adaptive forlygter | Kunstlæder |
| Alufælge | Kunstlæderindtræk |
|---|---|
| Ambiente belysning | Læderrat |
| Android auto | Manuel forvarmning af batteri |
| Apple carplay | Massage i forsæder |
| Automatgear | Mørk loftbeklædning |
| Automatisk forvarmning af batteri | Multifunktionsrat |
| Automatisk lys | Musikstreaming via bluetooth |
| Bakkamera | Navigation |
| DAB radio | Nøglefri adgang |
| Digitalt cockpit | Nøglefri tænding |
| El betjent bagklap | Parkeringssensor (bag) |
| El indst. førersæde m. memory | Parkeringssensor (for) |
| El indst. forsæder | Regnsensor |
| El-justerbar lændestøtte | Sædekøling |
| El-klapbare sidespejle | Sædevarme |
| Elektrisk kabinevarmer | Skiltegenkendelse |
| Elsæder | Svingbart træk (elektrisk) |
| Fjernb. centrallås | Trådløs mobilopladning |
| Fjernlysassistent | Udv. temp. måler |
| Fod betjent bagklap | Varme i rat |
| Fuld LED forlygter | Varmepumpe |
| Fuldaut. klima | Vognbaneassistent |