BMW iXxDrive40 Sport 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2021 |
| Kilometertal | 47.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 425 km |
| Batterikapacitet | 71,0 kWh |
| Energiforbrug | 194 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 326 hk/630 nm |
| Acceleration | 6,1 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Trækvægt | 2.500 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
OBS: Bilen er på vej hjem til lager!
🔹ERHVERVSLEASING🔹
Periode 12 mdr.
Månedlig leasingydelse kr. 2.079, -
Depositum kr. 56.000-
Restværdi kr. 218.725-
Priserne er ekskl. moms
🔹PRIVATLEASING🔹
Periode 12 mdr.
Månedlig leasingydelse kr. 2.598, -
Depositum kr. 70.000, -
Restværdi kr. 218.725- ekskl. moms.
Priserne er inkl. moms
Begge restværdier er fratrukket indbetalt depositum.
Leasingaftalen indeholder bl.a.;
- Vejhjælp
- Leveringsomkostninger (nummerplader og toldsyn)
- Kosmetisk klargøring i vores eget klargøringscenter.
- Hjemtagelsesomkostninger (f.eks. transport fra Tyskland).
Hos Plus-Leasing tilbyder vi;
- Mulighed for fordelagtig forsikring.
- Mulighed for tilkøb af teknisk garanti.
- Mulighed for hjælp med videresalg/afvikling af bilen efter endt leasingperiode.
- Bemærk desuden, at vores tilbud er udspecificeret, så du kan se renteomkostninger, registreringsafgift mm.
Den er bla udstyret med:
+ Sportspakke
+ Navigation
+ Sort læder
+ Køl i forsæder
+ Harman/kardon Surround Sound System
+ 4-zonet klimaanlæg
+ Soft Close
+ LED
+ El-bagklap
+ El-svingbart anhængertræk til 2500kg
+ Panorama glastag
+ 22” alufælge
+ Laser Light
+ Lane assist
+ El-sæder med memory funktion
+ Sports sæder
+ PDC for & bag
+ 360 kamera
+ Sort himmel
+ Fartpilot med afstandsradar
+ Apple CarPlay
+ Digitalt cockpit
+ Bluetooth telefon & musikstreaming
+ On-board computer
+ Multifunktions læderrat
+ Isofix
+ Tagræling
+ Tonede ruder
+ Regnsensor
+ El-indklapbare sidespejle med varme
Ring for fremvisning!
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 500 liter |
| Vægt | 2.440 kg |
| Bredde | 197 cm |
| Længde | 495 cm |
|---|---|
| Højde | 170 cm |
| Lasteevne | 570 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.500 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 22 tommer Alufælge | Fjernlysassistent |
| 3 zone klima | Fuld LED forlygter |
| 360° kamera | Fuldaut. klima |
| 4 zone klima | Håndfrit til mobil |
| 4x el-ruder | Højdejust. førersæde |
| ABS-bremser | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Isofix |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Justerbar lændestøtte |
| Adaptive forlygter | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Aftageligt træk | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Airbags | Klimaanlæg, 4-zonet |
| Aircondition | Kørecomputer |
| Alarm | Læderindtræk |
| Alufælge | Læderrat |
| Ambiente belysning | Laser forlygter |
| Anhængertræk, aftagl. | LED baglygter |
| Antispin | LED Kørelys |
| Apple carplay | Lygtevasker |
| Aut. nedbl. bakspejl | Matrix LED forlygter |
| Automatgear | Mørk loftbeklædning |
| Automatisk lys | Mørktonede ruder i bag |
| Bagagerumsdækken | Motorkabinevarmer |
| Bakkamera | Multifunktionsrat |
| Bakspejl m. nedbl. | Musikstreaming via bluetooth |
| CD/radio | Navigation |
| Centrallås | Nøglefri adgang |
| DAB radio | Nøglefri tænding |
| DAB+ Radio | Panoramatag |
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (bag) |
| Digitalt cockpit | Parkeringssensor (for) |
| Dobbelt bagagerumsbund | Regnsensor |
| El betjent bagklap | Sædebetræk, læder |
| El betjent frontklap | Sædekøling |
| El indst. førersæde | Sædevarme |
| El indst. førersæde m. memory | Skiltegenkendelse |
| El indst. forsæder | Soltag |
| El komfortsæder | Splitbagsæde |
| El-justerbar lændestøtte | Sportssæder |
| El-klapbare sidespejle | Svingbart træk (manuelt) |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tågelygter |
| El-ruder | Tonede ruder |
| El-sidespejle | Træk |
| El-sidespejle m. varme | Træthedsregistrering |
| Elektrisk kabinevarmer | Udv. temp. måler |
| Elsæder | Varmepumpe |
| ESP / ESC | Vognbaneassistent |
| Fartpilot |
Leasing
- Leasing typeFinansiel, ekskl. moms
- Månedlig ydelse2.079 kr.
- Førstegangsydelse56.000 kr.
- Totalpris i løbetiden80.948 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 218.725 kr.
- Løbetid12 mdr.
- Antal kilometer inkluderetIkke relevant
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdIkke inkluderet