BMW iXxDrive40 Fully Charged 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2023 |
| Kilometertal | 45.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 412 km |
| Batterikapacitet | 71,0 kWh |
| Energiforbrug | 201 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 148 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | 31 min |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 326 hk/630 nm |
| Acceleration | 6,1 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Trækvægt | 2.500 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
BILEN ER PÅ VEJ IND
Se vores store udvalg af BMW 'er - ca. 50 stk. på lager. Alle vores BMW'er bliver leveret med 6 mdr. BMW garanti / 12 mdr. BMW vejhjælp og bliver gennemgået / opdateret på vores Autoriseret BMW værksted.
driving assistant prof., svingbart træk (elektrisk), 22" alufælge, adaptiv fartpilot med kø-assistent, glastag, vognbaneassistent, laser forlygter, parking assistant plus, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), harman/kardon højttalere, shadow line, 4 zone klima, digitalt cockpit, læderrat, multifunktionsrat, kørecomputer, el indst. førersæde m. memory, mørk loftbeklædning, ambiente belysning, el-sidespejle, fuld led forlygter, fuldaut. klima, nøglefri adgang, nøglefri tænding, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, 4x el-ruder, apple carplay, musikstreaming via bluetooth, håndfrit til mobil, navigation, dab+ radio, alarm, dæktryksmåler, skiltegenkendelse, isofix, fjernlysassistent, automatisk lys
BMW Service siden 1978
BMW Finans tilbydes
BMW Service aftale tilbydes
BMW Forsikring tilbydes
Miljøcertificeret ISO 14001
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 745.720 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 500 liter |
| Vægt | 2.440 kg |
| Bredde | 197 cm |
| Længde | 495 cm |
|---|---|
| Højde | 170 cm |
| Lasteevne | 570 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.500 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 22 tommer Alufælge | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| 4 zone klima | Fuldaut. klima |
| 4x el-ruder | Håndfrit til mobil |
| ABS-bremser | Isofix |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Klimaanlæg, 4-zonet |
| Alarm | Kørecomputer |
| Alufælge | Læderrat |
|---|---|
| Ambiente belysning | Laser forlygter |
| Apple carplay | Mørk loftbeklædning |
| Aut. nedbl. bakspejl | Multifunktionsrat |
| Auto. parkering | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Nøglefri adgang |
| Automatisk parkeringssystem | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Panoramatag |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (bag) |
| DAB+ Radio | Parkeringssensor (for) |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| Digitalt cockpit | Skiltegenkendelse |
| El indst. førersæde m. memory | Svingbart træk (elektrisk) |
| El-sidespejle | Vognbaneassistent |
| Fjernlysassistent |