BMW iXxDrive40 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2022 |
| Kilometertal | 40.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 425 km |
| Batterikapacitet | 76,6 kWh |
| Energiforbrug | 194 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | 11 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 326 hk/630 nm |
| Acceleration | 6,1 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Trækvægt | 2.500 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
✦ Åbent hele påsken i A&M Greve – alle 5 dage kl. 10–16 ✦
SE HER | På Lager: Adaptiv Fartpilot, Elektrisk svingbart Anhængertræk (op til 2.500 KG) Panorama Glastag, Head Up-display, Harman Kardon lydsystem, El justerbare forsæder med memory, 360 graders kamera, Massage i førersæde, Navigation, Ratvarme, Sædevarme For/Bag, 4 zoners klimaanlæg, Elektrisk Bagklap, El-justerbart rat, Automatisk Fjernlysassistent og meget mere.
Elbilsinfo:
Rækkevidde: (WLTP): 425 km
Hjemmeladning: 11 kw/ 3 faser (ca. 7,5 timer)
Hurtigladning: 150 kw (10-80% = ca. 31 min)
Se flere billeder, få et overblik over totalomkostninger og faktorers påvirkning på rækkevidden på am.dk
Husk at booke en forudgående aftale her eller via am.dk - så er bilen gjort klar, når du kommer, og der er sat tid af med en salgskonsulent til at snakke om handlen efterfølgende.
Har du behov for et billån, så kan vi hjælpe med finansiering til markedets bedste priser og vilkår, og vi tager naturligvis også gerne din nuværende bil i bytte, hvis du har behov for at få afsat den.
Salgsafdelingen åbningstider:
Man-Fre kl. 10.00 - 17.00
Lørdag kl. 11.00 - 15.00
Søndag kl. 10.00 - 15.00
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 694.820 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 500 liter |
| Vægt | 2.440 kg |
| Bredde | 197 cm |
| Længde | 495 cm |
|---|---|
| Højde | 170 cm |
| Lasteevne | 570 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.500 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 22 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 4 zone klima | Fjernlysassistent |
| 4x el-ruder | Fuld LED forlygter |
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
| Adaptiv fartpilot | Håndfrit til mobil |
| Aftageligt træk | Head-up display |
| Airbags | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| Aircondition | Isofix |
| Alarm | Klimaanlæg, 4-zonet |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Android auto | Læderrat |
| Anhængertræk, aftagl. | LED baglygter |
| App integration | LED Kørelys |
| Apple carplay | Massage i førersæde |
| Automatgear | Mørk loftbeklædning |
| Automatisk lys | Multifunktionsrat |
| Bakkamera | Musikstreaming via bluetooth |
| Blindvinkelassistent | Navigation |
| Centrallås | Nøglefri adgang |
| DAB radio | Nøglefri tænding |
| DAB+ Radio | Panoramatag |
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (bag) |
| El betjent bagklap | Parkeringssensor (for) |
| El indst. førersæde | Sædevarme |
| El indst. førersæde m. memory | Skiltegenkendelse |
| El indst. forsæder | Splitbagsæde |
| El-klapbare sidespejle | Svingbart træk (elektrisk) |
| El-ruder | Træk |
| El-sidespejle | Udv. temp. måler |
| Elsæder | Varme i rat |
| Fartpilot | Vognbaneassistent |