BMW i5eDrive40 Touring M-Sport Pro 5d
Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2024 |
| Kilometertal | 46.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 549 km |
| Batterikapacitet | 81,2 kWh |
| Energiforbrug | 169 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 340 hk/400 nm |
| Acceleration | 6,1 sek. |
| Tophastighed | 193 km/t |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
En rigtig lækker veludstyret BMW i5 eDrive40 Touring M-Sport Pro
EKSTRAUDSTYR
- Inkl. 4 vinterdæk
- Fortsat fabriksgaranti
- Bagagerumsmåtte
Udstyrslisten indeholder bl.a.:
- Adaptiv fartpilot
- Aktiv lane assist
- Panorama glastag
- Komplet digital instrumentering
- Head-Up Display
- Navigations system professionel
- Træk (elektrisk svingbart)
- 360 graders kamera
- Nøglefri komfort adgang
- Bowers & Wilkins surround lydsystem
- LED intelligent light system
- M-sport PRO Pakke
- Ratvarme (M-sport læder rat)
- BMW iconic Glow
- M-Sport bremser i blå
- M-lights shadow line
- M-seler
- Carbon interiør lister
- Interiør kamera
- Ambient belysning
- Iconic Sounds
- Driving assistant Professionel
- Parking assistant Profeesionel
- Connected drive pakke proffesionel
- Personal eSIM
- BMW Natural interaction
- M-Sport suspension
- Shadow line
- Option pakke proffesionel
- Sædevarme foran
Og meget meget mere…
______________________________
Bilen sælges for en privat kunde.
Går du og drømmer om en hel anden bil eller har vi ikke lige det du ønsker, venligst kontakt os, så vil vi gøre vores ypperste for, at du får din drømmebil til DK's bedste pris.
Mail: info@starto.dk
TLF: +45 22790020
Der tages forbehold for tastefejl.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 570 liter |
| Vægt | 2.255 kg |
| Bredde | 190 cm |
| Længde | 506 cm |
|---|---|
| Højde | 152 cm |
| Lasteevne | 535 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 20 tommer Alufælge | Fjernlysassistent |
| 3 individuelle sæder i bag | Fod betjent bagklap |
| 360° kamera | Førerovervågning med advarsel |
| 4x el-ruder | Fuld LED forlygter |
| 8 airbags | Fuldaut. klima |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Head-up display |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Højdejust. førersæde |
| Adaptiv undervogn | Højdejust. forsæde |
| Adaptive forlygter | Integrerede børnesæder |
| Aftageligt træk | Intelligent hastighedsassistent |
| Airbags | Internet |
| Aircondition | Isofix |
| Akustikglas i bag | Justerbar lændestøtte |
| Akustikglas i for | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alarm | Kørecomputer |
| Alufælge | Kunstlæder |
| Ambiente belysning | Kunstlæderindtræk |
| Android auto | Kurvelys |
| Anhængertræk, aftagl. | Læderindtræk |
| Antispin | Læderrat |
| App integration | LED baglygter |
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Aut. nedbl. bakspejl | Lygtevasker |
| Auto hold | Manuel forvarmning af batteri |
| Auto. nødbremse | Matrix LED forlygter |
| Auto. parkering | Mørk loftbeklædning |
| Automatgear | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk forvarmning af batteri | Multifunktionsrat |
| Automatisk lys | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk nødassistent | Navigation |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri adgang |
| Automatisk parkeringssystem | Nøglefri tænding |
| Automatisk start/stop | Områdebelysning |
| Bagagerumsdækken | Panoramatag |
| Bakkamera | Parkeringssensor (bag) |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (for) |
| Blindvinkelassistent | Regnsensor |
| CD/radio | Sædebetræk, læder |
| Centrallås | Sædevarme |
| City steering | Semi-automatisk parkeringssystem |
| DAB radio | Skiltegenkendelse |
| DAB+ Radio | Splitbagsæde |
| Dæktryksmåler | Sportssæder |
| Digitalt cockpit | Stemmebetjening |
| Dynamisk blinklys | Svingbart træk (elektrisk) |
| Dynamisk blinklys i bag | Svingbart træk (manuelt) |
| El betjent bagklap | Tågelygter |
| El indst. førersæde | Tagræling |
| El indst. førersæde m. memory | Tonede ruder |
| El indst. forsæder | Trådløs mobilopladning |
| El komfortsæder | Træk |
| El-justerbar lændestøtte | Træthedsregistrering |
| El-klapbare sidespejle | Trafikkamera |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Type-2 ladekabel |
| El-ruder | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle | USB C tilslutning |
| El-sidespejle m. varme | Varme i forrude |
| Elektrisk kabinevarmer | Varme i rat |
| Elektrisk parkeringsbremse | Varmepumpe |
| Elsæder | Videoovervågning |
| ESP / ESC | Vinterhjul |
| Fartpilot | Vognbaneassistent |