BMW i5eDrive40 Touring Fully Charged M-Sport 5d
Detaljer
| Modelår | 2026 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2025 |
| Kilometertal | 10.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 545 km |
| Batterikapacitet | 81,2 kWh |
| Energiforbrug | 171 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 22,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 205 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 340 hk/400 nm |
| Acceleration | 6,1 sek. |
| Tophastighed | 193 km/t |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
M-Sport pakke, Fully Charged, Adaptiv fartpilot, Anhængertræk svingbart (elek.), 20" M Letmetalfælge aerodynamic 939 M Bicolour Black Grey, Rat m. varme, Innovation pakke, Interior camera, Parking Assistant Plus, BMW Live Cockpit Professional, Head-up Display, Travel pakke, Automatisk bagklap, Komfortadgang, Travel & Comfort System, Komfort pakke, Aktiv sædeventilation, foran , Sædeindstilling, el. med memory for fører, Sædevarme for/bag, Front kamera, 360° kamera, Parkeringssensor for/bag, Bakkamera, Automatisk parkeringssystem, Klimaanlæg 4-zoner, Lændestøtte, for, Ambiente belysning, BMW Iconic sounds, Adaptiv LED-lys, Driving Assistant Plus, Active Guard, Bakkeassistent, Automatisk lås/lås op system, Harman/kardon, Trådløs mobilopladning, Varmepumpe, DAB radio, Connected pakke Professional, Multifunktionsrat, Musikstreaming via bluetooth, Nøglefri døre, Navigation, Nøglefri start, Parkeringssensor bag, Regnsensor, Sportssæder, Sædekøling, Sædevarme for, Fuld LED forlygter, Automatisk nødbremsesystem, Vejbaneassistent, Skiltegenkendelse, Digital key, Fjernlysassistent, Frontkollisionsadvarsel
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 570 liter |
| Vægt | 2.255 kg |
| Bredde | 190 cm |
| Længde | 506 cm |
|---|---|
| Højde | 152 cm |
| Lasteevne | 535 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 20 tommer Alufælge | Fod betjent bagklap |
|---|---|
| 360° kamera | Førerovervågning med advarsel |
| 4 zone klima | Fuld LED forlygter |
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot | Head-up display |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| Adaptive forlygter | Intelligent hastighedsassistent |
| Aircondition | Isofix |
| Alufælge | Justerbar lændestøtte |
| Ambiente belysning | Klimaanlæg, 4-zonet |
| Android auto | Kørecomputer |
| App integration | LED baglygter |
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Aut. nedbl. bakspejl | Mørktonede ruder i bag |
| Auto. nødbremse | Multifunktionsrat |
| Auto. parkering | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk forvarmning af batteri | Nøglefri adgang |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk parkeringssystem | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk start/stop | Regnsensor |
| Bagagerumsdækken | Sædekøling |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Bakspejl m. nedbl. | Skiltegenkendelse |
| DAB radio | Splitbagsæde |
| Digitalt cockpit | Sportssæder |
| El betjent bagklap | Svingbart træk (elektrisk) |
| El indst. førersæde m. memory | Tagræling |
| El indst. forsæder | Tonede ruder |
| El-klapbare sidespejle | Trådløs mobilopladning |
| El-sidespejle m. varme | Træk |
| Elektrisk parkeringsbremse | Varme i bagsæde |
| Elsæder | Varme i rat |
| Fartpilot | Varmepumpe |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |
| Fjernlysassistent |