BMW i5eDrive40 M-Sport 4d
Kontantpris
469.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2026 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2025 |
| Kilometertal | 10.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 581 km |
| Batterikapacitet | 81,2 kWh |
| Energiforbrug | 159 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 205 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 340 hk/400 nm |
| Acceleration | 6,0 sek. |
| Tophastighed | 193 km/t |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Beigemetal |
Beskrivelse
M-Sport pakke, 19" M Letmetalfælge dobbelt-eger 935 M Bicolour Black Grey, Ambient interior lighting, Driving Assistant, Driving Assistant Plus, Adaptiv LED-lys, Parking assistant, Anhængertræk svingbart (elek.), Splitbagsæde, Tonede ruder, HiFi-Højttalersystem, Parkeringssensor for/bag, Navigation, Multifunktionsrat, Bakkamera, BMW Live Cockpit Plus, Adaptiv fartpilot, Regnsensor, Sportssæder, Sædevarme for, BMW Iconic sounds, ConnectedDrive Services (3 år), inkl. Apps fra første reg. dato, Sort lofthimmel, Isofix, Advarsel ved vognbaneskift, Frontkollisionsadvarsel, Førerovervågning med advarsel, Apple CarPlay, Android Auto
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 540.221 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | 490 liter |
| Vægt | 2.195 kg |
| Bredde | 190 cm |
| Længde | 506 cm |
|---|---|
| Højde | 152 cm |
| Lasteevne | 545 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 2 zone klima | Førerovervågning med advarsel |
| 7 personers | Fuld LED forlygter |
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
| Adaptiv fartpilot | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Højdejust. forsæde |
| Adaptive forlygter | Isofix |
|---|---|
| Aircondition | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Android auto | Kunstlæder |
| App integration | Kunstlæderindtræk |
| Apple carplay | LED baglygter |
| Auto. parkering | LED Kørelys |
| Automatgear | Mørk loftbeklædning |
| Automatisk parkeringssystem | Multifunktionsrat |
| Automatisk start/stop | Musikstreaming via bluetooth |
| Bagagerumsdækken | Navigation |
| Bakkamera | Nøglefri adgang |
| Centrallås | Nøglefri tænding |
| DAB+ Radio | Parkeringssensor (bag) |
| Digitalt cockpit | Parkeringssensor (for) |
| El indst. forsæder | Regnsensor |
| El-klapbare sidespejle | Sædevarme |
| El-sidespejle m. varme | Splitbagsæde |
| Elektrisk kabinevarmer | Sportssæder |
| Elektrisk parkeringsbremse | Svingbart træk (elektrisk) |
| Elsæder | Trådløs mobilopladning |
| Fartpilot | Varmepumpe |