BMW i4eDrive40 M-Sport 5d
Kontantpris
397.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2024 |
| Kilometertal | 43.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 578 km |
| Batterikapacitet | 81,3 kWh |
| Energiforbrug | 161 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 340 hk/430 nm |
| Acceleration | 5,6 sek. |
| Tophastighed | 190 km/t |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Grøn |
Beskrivelse
18" fælge, ABS, Adaptiv fartpilot, Android Auto, Apple CarPlay, Automatgear, Automatisk lys, Bakkamera, Bluetooth, Digitalt cockpit, Dæktrykssensor, ESP, El-indfældbare sidespejle, Elektrisk anhængertræk, Elektrisk bagklap, Elektronisk håndbremse, Fartbegrænser, Fire el-ruder, Fjernbetjent centrallås, Højdejust. forsæder, Isofix, Kopholder, Kørecomputer, LED-forlygter, Lane assist, Læderrat, Midterarmlæn foran, Multifunktionsrat, Navigation, Nedfældelige bagsæder, Nøglefri start, Parkeringssensor, for og bag, Radio, Regnsensor, Skiltegenkendelse, Splitbagsæde, Sportssæder, Sædevarme, Tre-zoners klimaanlæg, Udvendig temperaturmåler
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 515.420 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 470 liter |
| Vægt | 2.050 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 478 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 555 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Isofix |
|---|---|
| 3 zone klima | Klimaanlæg, 3-zonet |
| 4x el-ruder | Kopholder |
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Adaptiv fartpilot | Læderrat |
| Alufælge | Multifunktionsrat |
| Android auto | Musikstreaming via bluetooth |
|---|---|
| Apple carplay | Navigation |
| Aut.gear/tiptronic | Nøglefri betjening |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Regnsensor |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Digitalt cockpit | Skiltegenkendelse |
| El betjent bagklap | Splitbagsæde |
| El-klapbare sidespejle | Sportssæder |
| Fjernb. centrallås | Svingbart træk (elektrisk) |
| Fuld LED forlygter | Udv. temp. måler |
| Højdejust. forsæde | Vognbaneassistent |