BMW i4eDrive40 M-Sport 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2022 |
| Kilometertal | 153.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 584 km |
| Batterikapacitet | 80,7 kWh |
| Energiforbrug | 163 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 340 hk/430 nm |
| Acceleration | 5,6 sek. |
| Tophastighed | 190 km/t |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
BMW i4: Elektrisk køreglæde, elegant design og kraftfuld performance – kompromisløs luksus i hverdagen.
Vi tilbyder grønt billån på denne bil!
Frisk ankommet!
Highlights:
🌟 El-soltag
🌟 Adaptiv fartpilot
🌟 Head-up display
🌟 Widescreen display
🌟 Bakkamera
🌟 Apple Carplay
🌟 BMW Hi-Fi lydanlæg
🌟 Ambiente belysning
🌟 M-sport inde og ude
🌟 19" M-sport Alufælge
🌟 Vognbaneassistent
🌟 Skiltegenkendelse
🌟 Blindvinkelassistent
🌟 El-bagklap
🌟 3 zone klima
🌟 Sædevarme
🌟 Fuld LED forlygter
✔ Mulighed for levering af vores biler i hele landet samt grundig videogennemgang
Er det din første bil? Vi har gjort det nemt og trygt!
Med CH Bilhus Tryghedspakke får du:
✅ Nysynet bil
✅ Nyserviceret
✅ Nummerplader
Alt dette for kun 3.500 kr.
kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, delkunstlæderindtræk, sportssæder, delalcantaraindtræk, alcantaraindtræk, højdejust. førersæde, højdejust. forsæder, justerbar lændestøtte, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, ambiente belysning, alufælge, 19" alufælge, glastag, el-soltag, soltag, el-sidespejle, el-sidespejle m/varme, el-klapbare sidespejle, el-klapbare sidespejle m/varme, fuld led forlygter, led kørelys, led baglygter, mørktonede ruder i bag, automatgear, fuldaut. klima, 2 zone klima, 3 zone klima, aircondition, centrallås, fjernb. centrallås, adaptiv fartpilot, nøglefri adgang, nøglefri tænding, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, el-ruder, el betjent bagklap, elektrisk parkeringsbremse, automatisk forvarmning af batteri, dab radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-c tilslutning, usb-a tilslutning, alarm, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, træthedsregistrering, skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys, fjernlysassistent, airbag, esp, antispin, vognbaneassistent, blindvinkelsassistent, automatisk nødbremsesystem, stemmebetjening, auto hold
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 470 liter |
| Vægt | 2.125 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 478 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 480 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | ESP / ESC |
|---|---|
| 2 zone klima | Fjernb. centrallås |
| 3 zone klima | Fjernlysassistent |
| 4x el-ruder | Fuld LED forlygter |
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
| Adaptiv fartpilot | Håndfrit til mobil |
| Airbags | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| Aircondition | Højdejust. forsæde |
| Alarm | Isofix |
| Alcantaraindtræk | Justerbar lændestøtte |
| Alufælge | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Ambiente belysning | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Android auto | Kørecomputer |
| Antispin | Læderrat |
| Apple carplay | LED baglygter |
| Aut. nedbl. bakspejl | LED Kørelys |
| Auto hold | Mørk loftbeklædning |
| Auto. nødbremse | Mørktonede ruder i bag |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Automatisk forvarmning af batteri | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Navigation |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri adgang |
| Bagagerumsdækken | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Panoramatag |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (bag) |
| Blindvinkelassistent | Parkeringssensor (for) |
| Centrallås | Regnsensor |
| DAB radio | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Skiltegenkendelse |
| Delalcantaraindtræk | Soltag |
| Delkunstlæderindtræk | Splitbagsæde |
| Digitalt cockpit | Sportssæder |
| El betjent bagklap | Stemmebetjening |
| El-klapbare sidespejle | Tonede ruder |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Træthedsregistrering |
| El-ruder | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle | USB A tilslutning |
| El-sidespejle m. varme | USB C tilslutning |
| El-soltag | USB tilslutning |
| Elektrisk parkeringsbremse | Vognbaneassistent |