BMW i4eDrive40 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2022 |
| Produceret | 6/2022 |
| Kilometertal | 93.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 584 km |
| Batterikapacitet | 80,7 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 163 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 340 hk/430 nm |
| Acceleration | 5,6 sek. |
| Tophastighed | 190 km/t |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
BMW i4 eDrive40 med svingbart træk
⭐ HIGHLIGHTS
✔️ Svingbart træk (elektrisk)
✔️ Adaptiv fartpilot & nøglefri adgang/start
✔️ 3 zone klima & varmepumpe
✔️ 360° kamera & parkeringssensor for/bag
✔️ Fuld LED-lys & 17” alufælge + vinterhjul
✔️ Sport-/pilotsæder i delalcantara & delkunstlæder
✔️ Professionel klargøring, nysynet og nummerplader inkluderet i prisen
⚡ KLAR TIL HURTIG HANDEL
• Alle biler er fysisk på lager – ingen ventetid
• Samme-dags handel muligt
• 2 nøgler medfølger
• Dæk: 6mm forreste aksel - 8mm bagerste aksel
• Levering til adresse tilbydes
• Professionel klargøring, nysynet og nummerplader er inkluderet i prisen
🔧 EKSTRA TRYGHED
• Fragus garanti 1–5 år (inkl. batteri) kan tilkøbes
• Videofremvisning af bilen muligt
• Gennemgå bilen før køb – fuld transparens
🏢 OM NORDIC CAR TRADE
• Specialiseret i B2B bilhandel
• Hurtige handler & konkurrencedygtige priser
• Leverer til forhandlere, leasing & eksport
📞 KONTAKT
Ring direkte for en hurtig og professionel handel.
Tlf: 42761768
Adresse: Trianglen 8B, 6000 Kolding
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 475.721 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 470 liter |
| Vægt | 2.125 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 478 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 480 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Fjernlysassistent |
|---|---|
| 3 individuelle sæder i bag | Førerovervågning med advarsel |
| 3 zone klima | Fuld LED forlygter |
| 360° kamera | Håndfrit til mobil |
| 4x el-ruder | Højdejust. førersæde |
| ABS-bremser | Højdejust. forsæde |
| Adaptiv fartpilot | Internet |
|---|---|
| Airbags | Isofix |
| Aircondition | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Akustikglas i bag | Kørecomputer |
| Akustikglas i for | Læderrat |
| Alarm | LED baglygter |
| Alufælge | LED Kørelys |
| Ambiente belysning | Multifunktionsrat |
| Android auto | Musikstreaming via bluetooth |
| Antispin | Navigation |
| Apple carplay | Nøglefri adgang |
| Auto. nødbremse | Nøglefri tænding |
| Automatgear | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (for) |
| Bagagerumsdækken | Pilotsæder |
| Bakkamera | Ratbetjent gearskifte |
| Blindvinkelassistent | Ratgearskifte |
| CD | Regnsensor |
| CD afspiller | Sædevarme |
| CD/radio | SD kortlæser |
| DAB radio | Semi-automatisk parkeringssystem |
| DAB+ Radio | Skiltegenkendelse |
| Dæktryksmåler | Splitbagsæde |
| Delalcantaraindtræk | Svingbart træk (elektrisk) |
| Delkunstlæderindtræk | Trådløs mobilopladning |
| Digitalt cockpit | Træthedsregistrering |
| Dobbelt bagagerumsbund | Udv. temp. måler |
| El betjent bagklap | USB C tilslutning |
| El-klapbare sidespejle | Varme i forrude |
| El-ruder | Varme i rat |
| El-sidespejle | Varmepumpe |
| ESP / ESC | Vinterhjul |
| Fartpilot | Vognbaneassistent |
| Fjernb. centrallås |