BMW i4eDrive35 M-Sport 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2023 |
| Kilometertal | 38.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 450 km |
| Batterikapacitet | 67,0 kWh |
| Energiforbrug | 170 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 286 hk/400 nm |
| Acceleration | 6,0 sek. |
| Tophastighed | 190 km/t |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
OBS: Bilen er lige kommet ind - har solgt den tidligere før - så derfor de tidligere billeder - indtil den er klargjort igen:-),
Dravit Grey Met., Sort Alcantara/Sensatec, Ratvarme, Alarm, Komfortadgang (Fuld Nøglefri Betjening), M-Sportspakke, Elektrisk Svingbar Træk, BMW 18" Alufælge Y-spoke 859M, Fabrikstonede Ruder i Bag, Instrumentpanel i Sensatec, El-Lændestøtte, Interiørlister Fine-wood oak grain open-pored, Ambiente Interiør Lyspakke, BMW ICONICSOUNDS ELECTRIC, Driving Assist Proff., Adaptive Fartpilot, Blind Spot, Park Assist Plus, 360 Grader Kamera, Bakkamera, DAB Tuner, HIFI Højtalere, BMW Live Operating Area Proff, Head Up Display, Trådløs Apple Carplay, M-Sportslæderrat m/multifunktion, M-Aerodynamik Pakke, Antrazit Lofthimmel, M Shadow Line with expanded scope,
Værd at bemærke - en virkelig højt udstyret I4 35er i måske den flotteste i4 farve - Dravit Grå Met. som var et yderligere tilvalg til kr. 22.000,- dobbelt op af den "alm. met. farve",
For besigtigelse kontakt mig venligst på brian@osbechcars.dk eller tlf 26105000,
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 470 liter |
| Vægt | 2.152 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 478 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 393 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Head-up display |
|---|---|
| 3 zone klima | Højdejust. førersæde |
| 360° kamera | Højdejust. forsæde |
| ABS-bremser | Internet |
| Adaptiv fartpilot | Isofix |
| Aftageligt træk | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Alarm | Kørecomputer |
|---|---|
| Alufælge | LED baglygter |
| Ambiente belysning | LED Kørelys |
| Android auto | Mørktonede ruder i bag |
| Anhængertræk, aftagl. | Multifunktionsrat |
| App integration | Musikstreaming via bluetooth |
| Apple carplay | Navigation |
| Aut. nedbl. bakspejl | Nøglefri adgang |
| Auto hold | Nøglefri tænding |
| Auto. nødbremse | Parkeringssensor (bag) |
| Auto. parkering | Parkeringssensor (for) |
| Automatgear | Regnsensor |
| Automatisk lys | Sædevarme |
| Automatisk nødbremsesystem | Skiltegenkendelse |
| Automatisk parkeringssystem | Splitbagsæde |
| Bagagerumsdækken | Sportssæder |
| Bakkamera | Stemmebetjening |
| Bakspejl m. nedbl. | Svingbart træk (elektrisk) |
| Blindvinkelassistent | Svingbart træk (manuelt) |
| DAB+ Radio | Tonede ruder |
| Dæktryksmåler | Trådløs mobilopladning |
| Delalcantaraindtræk | Træk |
| Digitalt cockpit | Træthedsregistrering |
| El betjent bagklap | Udv. temp. måler |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Varme i rat |
| Elektrisk kabinevarmer | Varmepumpe |
| Elektrisk parkeringsbremse | Vognbaneassistent |
| Fuld LED forlygter |