BMW i3sBEV 5d
Kontantpris
155.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2018 |
| Kilometertal | 55.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (NEDC) 172 km |
| Batterikapacitet | 27,2 kWh |
| Energiforbrug | 143 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 22,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 50 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 184 hk/270 nm |
| Acceleration | 6,9 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Er du træt af stigende benzinpriser? ?????????
Så hop i en BMW i3s og kør elektrisk med stil! ????
Her får du en veludstyret i3s med alt i udstyr – en sjælden kombination af komfort, teknologi og køreglæde.
Udstyr bl.a.:
?? Stor navigation
?? Harman Kardon lydanlæg
?? Soltag
?? Adaptiv fartpilot
?? Apple CarPlay (muligvis også Android Auto)
?? Varmepumpe (giver bedre rækkevidde om vinteren)
?? Nøglefri adgang
Derudover medfølger et ekstra sæt originale BMW-fælge med vinterdæk, så du er godt kørende året rundt.
Bilen fremstår flot, og efter min bedste overbevisning er den udstyret med alt, hvad man kunne få i en i3s.
????Skriv eller ring endelig for spørgsmål eller fremvisning.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 328.330 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 260 liter |
| Vægt | 1.265 kg |
| Bredde | 179 cm |
| Længde | 401 cm |
|---|---|
| Højde | 159 cm |
| Lasteevne | 465 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | El-soltag |
| Aircondition | Fuldaut. klima |
| Alufælge | LED Kørelys |
| Apple carplay | Navigation |
| Auto. nødbremse | Nøglefri tænding |
| Automatgear | Parkeringssensor (for) |
|---|---|
| Bakkamera | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Servo |