BMW i3Charged 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2022 |
| Kilometertal | 66.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 310 km |
| Batterikapacitet | 42,2 kWh |
| Energiforbrug | 131 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 170 hk/250 nm |
| Acceleration | 7,3 sek. |
| Tophastighed | 150 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Mørkblåmetal |
Beskrivelse
**BMW i3 EL 170HK 5d Aut. fra 2022 - 66.000 km - Frederikshavn**
**Vigtigste Udstyr
20" Alufælge
- 1-Pedal Drive
- Automatisk klimaanlæg
- Bluetooth og DAB radio
- El-foldbare spejle og elruder
- Fartpilot og kørecomputer
- Multifunktionsrat og navigation
- Nøglefri start
- Parkeringssensor bag
- Regnsensor og automatisk lys
- Sædevarme foran og varmepumpe
- Dellæder kabine og læderrat
- Isofix til børnesæder
Denne hatchback kører på el, og har en batterikapacitet på 42.2 kWh, hvilket giver en rækkevidde på 310 km.
Tophastigheden er 150 km/t, og bilen er designet til at levere effektiv ydeevne. Årlig ejerafgift er på 920 kr.
Kontakt os for yderligere information eller en prøvetur. Vi kan nås på email info@autohus.dk. Bilen er tilgængelig i vores afdeling i Frederikshavn. Kom og oplev, hvordan BMW i3 kombinerer avanceret teknologi med enkel køreglæde.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 276.821 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 260 liter |
| Vægt | 1.245 kg |
| Bredde | 178 cm |
| Længde | 401 cm |
|---|---|
| Højde | 160 cm |
| Lasteevne | 465 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 20 tommer Alufælge | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| ABS-bremser | Isofix |
| Airbags | Kørecomputer |
| Aircondition | Læderrat |
| Alufælge | Mørk loftbeklædning |
| Android auto | Mørktonede ruder i bag |
| Antispin | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Automatgear | Navigation |
| Centrallås | Nøglefri tænding |
| DAB radio | Parkeringssensor (bag) |
| Dæktryksmåler | Regnsensor |
| Dellæderindtræk | Sædebetræk, dellæder |
| El-klapbare sidespejle | Sædevarme |
| El-ruder | Splitbagsæde |
| El-sidespejle m. varme | Tonede ruder |
| ESP / ESC | USB A tilslutning |
| Fartpilot | USB tilslutning |
| Fjernb. centrallås | Varmepumpe |
| Fuldaut. klima |