BMW 530e2,0 Touring M-Sport+ aut. 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2021 |
| Kilometertal | 101.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 62,5 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 54 km |
| Batterikapacitet | 9,6 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 177 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 37 g/km |
| Euronorm | 6 |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 292 hk/420 nm |
| Acceleration | 6,1 sek. |
| Tophastighed | 225 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 1.700 kg |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
𝐑𝐞𝐧𝐭𝐞𝐤𝐚𝐦𝐩𝐚𝐠𝐧𝐞 𝐡𝐨𝐬 𝐂𝐚𝐫𝐂𝐨𝐥𝐥𝐞𝐜𝐭.𝐝𝐤
𝐅𝐢𝐧𝐚𝐧𝐬𝐢𝐞𝐫 𝐝𝐢𝐧 𝐧𝐲𝐞 𝐛𝐢𝐥 𝐭𝐢𝐥 𝐤𝐮𝐧 𝟐.𝟒𝟗% 𝐢 𝐫𝐞𝐧𝐭𝐞
𝐓𝐢𝐥𝐛𝐮𝐝 𝐠æ𝐥𝐝𝐞𝐫 𝐀𝐋𝐋𝐄 𝐞𝐥- 𝐨𝐠 𝐡𝐲𝐛𝐫𝐢𝐝𝐛𝐢𝐥𝐞𝐫 𝐬𝐨𝐦 𝐡𝐚𝐧𝐝𝐥𝐞𝐬 𝐢 𝐌𝐚𝐫𝐭𝐬 𝐦å𝐧𝐞𝐝
𝟐𝟎𝟐𝟔 ✍️
𝐇å𝐧𝐝𝐩𝐥𝐮𝐤𝐤𝐞𝐭 𝐨𝐠 𝐬𝐣æ𝐥𝐝𝐞𝐧𝐭 𝐠𝐨𝐝𝐭 𝐬𝐚𝐦𝐦𝐞𝐧𝐬𝐚𝐭 𝐁𝐌𝐖 𝟓𝟑𝟎𝐞 𝟐,𝟎 𝐓𝐨𝐮𝐫𝐢𝐧𝐠 𝐌-𝐒𝐩𝐨𝐫𝐭+🔥
🔍 𝐇𝐢𝐠𝐡𝐥𝐢𝐠𝐡𝐭𝐬 🔍
✔️ 𝐅𝐚𝐫𝐯𝐞: 𝐒𝐨𝐩𝐡𝐢𝐬𝐭𝐨𝐠𝐫𝐚𝐮 𝐁𝐫𝐢𝐥𝐥𝐚𝐧𝐭𝐞𝐟𝐟𝐞𝐤𝐭 𝐌𝐞𝐭𝐚𝐥𝐥𝐢𝐜 / 𝐒𝐞𝐧𝐬𝐚𝐭𝐞𝐜 𝐏𝐞𝐫𝐟𝐨𝐫𝐢𝐞𝐫𝐭 𝐂𝐚𝐧𝐛𝐞𝐫𝐫𝐚𝐛𝐞𝐢𝐠𝐞
✔️ 𝐀𝐝𝐚𝐩𝐭𝐢𝐯 𝐅𝐚𝐫𝐭𝐩𝐢𝐥𝐨𝐭
✔️ 𝐄𝐥-𝐩𝐚𝐧𝐨𝐫𝐚𝐦𝐚 𝐬𝐨𝐥𝐭𝐚𝐠
✔️ 𝐋𝐚𝐬𝐞𝐫 𝐥𝐢𝐠𝐡𝐭 𝐋𝐄𝐃 𝐟𝐨𝐫𝐥𝐲𝐠𝐭𝐞𝐫
✔️ 𝐇𝐞𝐚𝐝-𝐮𝐩 𝐝𝐢𝐬𝐩𝐥𝐚𝐲
✔️ 𝐇𝐚𝐫𝐦𝐚𝐧 / 𝐊𝐚𝐫𝐝𝐨𝐧 𝐬𝐨𝐮𝐧𝐝𝐬𝐲𝐬𝐭𝐞𝐦
✔️ 𝐃𝐫𝐢𝐯𝐢𝐧𝐠 𝐀𝐬𝐬𝐢𝐬𝐭𝐚𝐧𝐭 𝐏𝐫𝐨𝐟𝐞𝐬𝐬𝐢𝐨𝐧𝐚𝐥
✔️ 𝐌-𝐬𝐩𝐨𝐫𝐭 𝐛𝐫𝐞𝐦𝐬𝐞𝐫
✔️ 𝐊𝐞𝐲𝐥𝐞𝐬𝐬 𝐞𝐧𝐭𝐫𝐲 / 𝐠𝐨
✔️ 𝐌 𝐀𝐞𝐫𝐨𝐝𝐲𝐧𝐚𝐦𝐢𝐜𝐬 𝐏𝐚𝐤𝐤𝐞
✔️ 𝐎𝐫𝐠. 𝐒𝐯𝐢𝐧𝐠𝐛𝐚𝐫𝐭 𝐭𝐫æ𝐤 (𝟏𝟕𝟎𝟎𝐤𝐠)
𝐅𝐮𝐥𝐝 𝐬𝐞𝐫𝐯𝐢𝐜𝐞𝐛𝐨𝐠 - 𝐍𝐞𝐭𝐨𝐩 𝐧𝐲𝐬𝐞𝐫𝐯𝐢𝐜𝐞𝐫𝐞𝐭
◼️◼️◼️◼️◼️◼️
𝐕𝐞𝐥𝐤𝐨𝐦𝐦𝐞𝐧 𝐡𝐨𝐬 𝐂𝐚𝐫𝐂𝐨𝐥𝐥𝐞𝐜𝐭.𝐝𝐤 - 𝐢 𝐡𝐣𝐞𝐫𝐭𝐞𝐭 𝐚𝐟 𝐉𝐲𝐥𝐥𝐚𝐧𝐝 𝐨𝐠 𝐥𝐢𝐠𝐞 𝐨𝐩 𝐚𝐝 𝐒𝐢𝐥𝐤𝐞𝐛𝐨𝐫𝐠 𝐦𝐨𝐭𝐨𝐫𝐯𝐞𝐣𝐞𝐧.
𝐕𝐢 𝐯𝐢𝐥 𝐚𝐥𝐭𝐢𝐝 𝐠ø𝐫𝐞 𝐨𝐬 𝐮𝐦𝐚𝐠𝐞 𝐟𝐨𝐫 𝐞𝐧 æ𝐫𝐥𝐢𝐠 𝐨𝐠 𝐩𝐫𝐨𝐟𝐞𝐬𝐬𝐢𝐨𝐧𝐞𝐥 𝐡𝐚𝐧𝐝𝐞𝐥. 𝐆ø𝐫 𝐨𝐬 𝐝𝐞𝐫𝐟𝐨𝐫 𝐞𝐧 𝐭𝐣𝐞𝐧𝐞𝐬𝐭𝐞 𝐚𝐭 𝐭𝐚𝐠𝐞 𝐤𝐨𝐧𝐭𝐚𝐤𝐭 𝐭𝐢𝐥 𝐨𝐬 𝐢𝐧𝐝𝐞𝐧 𝐢 𝐤ø𝐫𝐞𝐫 𝐡𝐣𝐞𝐦𝐦𝐞𝐟𝐫𝐚, 𝐬å 𝐬𝐭å𝐫 𝐯𝐢 𝐤𝐥𝐚𝐫 𝐢 𝐛𝐮𝐭𝐢𝐤𝐤𝐞𝐧.
𝐇𝐨𝐬 𝐂𝐚𝐫𝐂𝐨𝐥𝐥𝐞𝐜𝐭.𝐝𝐤 𝐭𝐢𝐥𝐛𝐲𝐝𝐞𝐫 𝐯𝐢:
✔️ 𝐌𝐚𝐫𝐤𝐞𝐝𝐞𝐭𝐬 𝐬𝐤𝐚𝐫𝐩𝐞𝐬𝐭𝐞 𝐟𝐢𝐧𝐚𝐧𝐬𝐢𝐞𝐫𝐢𝐧𝐠 – 𝐦𝐞𝐝 𝐨𝐠 𝐮𝐝𝐞𝐧 𝐮𝐝𝐛𝐞𝐭𝐚𝐥𝐢𝐧𝐠 💰
✔️ 𝐔𝐝𝐯𝐢𝐝𝐞𝐝𝐞 𝐠𝐚𝐫𝐚𝐧𝐭𝐢𝐩𝐚𝐤𝐤𝐞𝐫 𝐯𝐢𝐚 𝐀𝐮𝐭𝐨𝐂𝐨𝐧𝐜𝐞𝐩𝐭 🛡️
✔️ 𝐕𝐢𝐝𝐞𝐨𝐟𝐫𝐞𝐦𝐯𝐢𝐬𝐧𝐢𝐧𝐠 & 𝐥𝐞𝐯𝐞𝐫𝐢𝐧𝐠 𝐭𝐢𝐥 𝐝ø𝐫𝐞𝐧 🚚
𝐅𝐢𝐧𝐝 𝐨𝐬 𝐩å:
🖥 𝐰𝐰𝐰.𝐂𝐚𝐫𝐂𝐨𝐥𝐥𝐞𝐜𝐭.𝐝𝐤
📞 +𝟒𝟓 𝟒𝟒 𝟏𝟒 𝟔𝟎 𝟎𝟏
✉️ 𝐬𝐚𝐥𝐠@𝐜𝐚𝐫𝐜𝐨𝐥𝐥𝐞𝐜𝐭.𝐝𝐤
📍 𝐇å𝐫𝐮𝐩 𝐁𝐲𝐠𝐚𝐝𝐞 𝟏𝟕𝐁 – 𝟖𝟔𝟎𝟎 𝐒𝐢𝐥𝐤𝐞𝐛𝐨𝐫𝐠
💻 𝐅𝐚𝐜𝐞𝐛𝐨𝐨𝐤.𝐜𝐨𝐦/𝐂𝐚𝐫𝐂𝐨𝐥𝐥𝐞𝐜𝐭.𝐝𝐤
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 645.812 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 430 liter |
| Vægt | 2.117 kg |
| Bredde | 187 cm |
| Længde | 496 cm |
|---|---|
| Højde | 150 cm |
| Lasteevne | 433 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.700 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 46 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Fjernlysassistent |
|---|---|
| 2 zone klima | Fuld LED forlygter |
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
| 6 airbags | Håndfrit til mobil |
| ABS-bremser | Head-up display |
| Adaptiv fartpilot | Højdejust. førersæde |
| Aftageligt træk | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| Airbags | Isofix |
| Aircondition | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Ambiente belysning | Læderindtræk |
| Android auto | Læderrat |
| Anhængertræk, aftagl. | Laser forlygter |
| Antispin | LED baglygter |
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Aut. nedbl. bakspejl | Mørk loftbeklædning |
| Auto hold | Mørktonede ruder i bag |
| Auto. nødbremse | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Navigation |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri adgang |
| Automatisk start/stop | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Panoramatag |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (bag) |
| Blindvinkelassistent | Parkeringssensor (for) |
| Centrallås | Regnsensor |
| DAB radio | Sædebetræk, læder |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| Digitalt cockpit | Skiltegenkendelse |
| El betjent bagklap | Soltag |
| El-klapbare sidespejle | Splitbagsæde |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Sportssæder |
| El-ruder | Svingbart træk (elektrisk) |
| El-sidespejle | Tagræling |
| El-sidespejle m. varme | Tonede ruder |
| El-soltag | Trådløs mobilopladning |
| Elektrisk kabinevarmer | Træk |
| Elektrisk parkeringsbremse | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | Varme i rat |
| Fartpilot | Vognbaneassistent |
| Fjernb. centrallås |