BMW 530d3,0 M-Sport xDrive aut. 4d
Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2018 |
| Kilometertal | 140.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 18,2 km/l |
| CO2 udledning | 144 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 4.640 kr. / år |
| Ydelse | 265 hk/620 nm |
| Acceleration | 5,4 sek. |
| Tophastighed | 250 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 2.000 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Super fin familie bil med masser af kræfter og den velkende række 6 motor! xDrive model med 4x4 og for at tappe dette er det også en M-sport udstyrs model. Mulighed for tilkøb af 36 måneders Fragus garanti / 200.000km, kontakt os for pris og vilkår. , kørecomputer, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, kunstlæderindtræk, sportssæder, el indst. førersæde m. memory, el-justerbar lændestøtte, el indst. førersæde, el indst. forsæder, ambiente belysning, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, alufælge, el-sidespejle, fuld led forlygter, led kørelys, adaptive forlygter, kurvelys, led baglygter, mørktonede ruder i bag, tagræling, områdebelysning, automatgear, varme i rat, 4 zone klima, centrallås, fjernb. centrallås, adaptiv fartpilot, fartpilot, nøglefri tænding, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, udv. temp. måler, varme i bagsæde, el-ruder, automatisk start/stop, 4x el-ruder, el betjent bagklap, elektrisk parkeringsbremse, headup display, cd/radio, navigation, håndfrit til mobil, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), skiltegenkendelse, isofix, fjernlysassistent, automatisk lys, airbag, esp, automatisk nødassistent
Finansiering fra 0kr i udbetaling, og vi tager gerne din bil i bytte uanset stand og kilometer.
På denne bil er erhvervs leasing også en mulighed da bilen kan handles uden afgift, kontakt os for pris og vilkår.
se vores mange biler på www.sp-leasing.dk altid stort udvalg klar til omgående levering.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | 530 liter |
| Vægt | 1.670 kg |
| Bredde | 187 cm |
| Længde | 494 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 715 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.000 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 6 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 68 l |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| 4 zone klima | Fjernlysassistent |
|---|---|
| 4x el-ruder | Fuld LED forlygter |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot | Head-up display |
| Adaptive forlygter | Isofix |
| Airbags | Klimaanlæg, 4-zonet |
| Alufælge | Kørecomputer |
|---|---|
| Ambiente belysning | Kunstlæder |
| Antispin | Kunstlæderindtræk |
| Aut. nedbl. bakspejl | Kurvelys |
| Automatgear | Læderrat |
| Automatisk lys | LED baglygter |
| Automatisk nødassistent | LED Kørelys |
| Automatisk start/stop | Mørk loftbeklædning |
| Bagagerumsdækken | Mørktonede ruder i bag |
| Bakkamera | Multifunktionsrat |
| Bakspejl m. nedbl. | Navigation |
| CD/radio | Nøglefri tænding |
| Centrallås | Områdebelysning |
| El betjent bagklap | Parkeringssensor (bag) |
| El indst. førersæde | Parkeringssensor (for) |
| El indst. førersæde m. memory | Regnsensor |
| El indst. forsæder | Sædevarme |
| El-justerbar lændestøtte | Skiltegenkendelse |
| El-ruder | Splitbagsæde |
| El-sidespejle | Sportssæder |
| Elektrisk parkeringsbremse | Tagræling |
| Elsæder | Tonede ruder |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fartpilot | Varme i bagsæde |
| Fjernb. centrallås | Varme i rat |