BMW 523i2,5 Steptr. 4d
Detaljer
| Modelår | 2008 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2008 |
| Kilometertal | 210.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 13,3 km/l |
| CO2 udledning | 173 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 5.140 kr. / år |
| Ydelse | 190 hk/235 nm |
| Acceleration | 8,7 sek. |
| Tophastighed | 236 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Super fin og velholdt 523i'er - Nye dysser til 30.000 kr - Sælges frisk nysynet
# Denne bil kan finansieres fra 1428 kr. i måneden uden udbetaling
- Fartpilot
- M-rat
- Læderkabine
- Stor skærm med bluetooth
- Bakkamera
- 2 sæt hjul
- Led lygter
- El-sæder
- Sædevarme
multifunktionsrat, el komfortsæder, aircondition, automatgear, musikstreaming via bluetooth, airbag, automatisk lys, cd/radio, fartpilot, fjernb. centrallås, el-ruder, sædevarme, led baglygter, led kørelys, læderrat, mørktonede ruder i bag, isofix, bakkamera, håndfrit til mobil
✔ Billig finansiering med og uden udbetaling.
✔ Lån via Santander, Ikano og Resurs Bank.
✔ Udvidet garanti i op til 24 mdr. via Cargarantie.
✔ Omgående levering også i weekender. (Vi udleverer nummerplader)
Koldingvejens Automobiler
Koldingvej 3, 6600 Vejen
Telefon – 8871 0808
kontakt@kvautomobiler.dk
Åbningstider:
Mandag – Fredag: 10:00-17:00
Lørdag: Efter aftale
Søndag: 12:00-16:00
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 760.857 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.500 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 484 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 585 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 6 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 70 l |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| Airbags | Isofix |
| Aircondition | Læderrat |
| Automatgear | LED baglygter |
| Automatisk lys | LED Kørelys |
| Bakkamera | Mørktonede ruder i bag |
| CD/radio | Multifunktionsrat |
|---|---|
| El komfortsæder | Musikstreaming via bluetooth |
| El-ruder | Sædevarme |
| Fartpilot | Tonede ruder |
| Fjernb. centrallås |