BMW 430i2,0 Cabriolet aut. 2d
Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2017 |
| Kilometertal | 71.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 15,9 km/l |
| CO2 udledning | 177 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.480 kr. / år |
| Ydelse | 252 hk/350 nm |
| Acceleration | 6,3 sek. |
| Tophastighed | 250 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Min egen privatvogn igennem lang tid, men nu skal den ud og glæde en ny ejer. Bemærk det flotte km. tal. Bilen fremtræder HELT fejlfri overalt, og passer til dem af os der ikke vil lease, men stadig vil eje vores biler med fuld dansk afgift. Bilen giver virkelig stor køreglæde. Af det virkelig omfattende udstyr kan nævnes: , Komplet M udstyr, varme i nakkestøtter, kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, læderindtræk, sportssæder, el indst. forsæder, el indst. førersæde m. memory, mørk loftbeklædning, 20" alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, tågelygter, fuld led forlygter, kurvelys, aftageligt træk (har aldrig været brugt),, automatgear, varme i rat, fuldaut. klima, nøglefri adgang, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, automatisk start/stop, headup display, trådløs mobilopladning, app integration, navigation, trådløs apple carplay, musikstreaming via bluetooth, sd kortlæser, usb-a tilslutning, aux tilslutning, alarm, regnsensor, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, isofix, fjernlysassistent, automatisk lys, blindvinkelsassistent, vognbaneassistent. Fornuftig finansiering kan evt. anvises - hør nærmere. Ring/skriv venligst inden besøg.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 854.815 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Cabriolet |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.710 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 464 cm |
|---|---|
| Højde | 138 cm |
| Lasteevne | 460 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 60 l |
| Døre | 2 |
Udstyr og tilbehør
| 20 tommer Alufælge | Head-up display |
|---|---|
| 4x el-ruder | Isofix |
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Adaptiv fartpilot | Kurvelys |
| Aftageligt træk | Læderindtræk |
| Alarm | Læderrat |
| Alufælge | Mørk loftbeklædning |
|---|---|
| Anhængertræk, aftagl. | Multifunktionsrat |
| App integration | Musikstreaming via bluetooth |
| Apple carplay | Navigation |
| Aut. nedbl. bakspejl | Nøglefri adgang |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (for) |
| AUX tilslutning | Regnsensor |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædebetræk, læder |
| Blindvinkelassistent | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | SD kortlæser |
| El indst. førersæde m. memory | Sportssæder |
| El indst. forsæder | Tågelygter |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Trådløs mobilopladning |
| Elsæder | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | USB A tilslutning |
| Fjernlysassistent | USB tilslutning |
| Fuld LED forlygter | Varme i rat |
| Fuldaut. klima | Vognbaneassistent |