BMW 335i3,0 Touring M-Sport xDrive Steptr. 5d
Detaljer
| Modelår | 2009 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2009 |
| Kilometertal | 208.900 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 10,2 km/l |
| CO2 udledning | 284 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 9.360 kr. / år |
| Ydelse | 306 hk/400 nm |
| Acceleration | 5,7 sek. |
| Tophastighed | 250 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.700 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
BMW stationcar i den rigtige Alpinweiss farve. Meget veludstyret for sin årgang med ekstraudstyr over standardniveau. En stærk og komfortabel bil med firehjulstræk og god køreglæde
🟢 Nøglefri betjening
🟢 El-Panorama soltag med dobbelt tip
🟢 Adaptiv fartpilot
🟢 M-Sport multifunktionsrat
🟢 Fuld el-justerbare forsæder m/memory
🟢 Adaptive Bi-xenon forlygter m/kurvelys
🟢 Fuldaut. 2-zone klimaanlæg
🟢 Sædevarme
🟢 Navigation
🟢 Håndfrit telefoni
𝐑𝐈𝐍𝐆 𝐀𝐋𝐓𝐈𝐃 𝐈 𝐅𝐎𝐑𝐕𝐄𝐉𝐄𝐍 𝐅Ø𝐑 𝐈 𝐊𝐎𝐌𝐌𝐄𝐑, 𝐒Å 𝐁Å𝐃𝐄 𝐕𝐈 𝐎𝐆 𝐁𝐈𝐋𝐄𝐍 𝐄𝐑 𝐊𝐋𝐀𝐑 𝐓𝐈𝐋 𝐉𝐄𝐑!
🟥DENNE BIL SÆLGES ENGROS/CVR DA DEN FALDER UDEN FOR VORES SEGMENT. BILEN KAN STADIG INDREGISTRERES PRIVAT. MEDBRING BLOT CVR NUMMER TIL SLUTSEDLEN. PÅ FORHÅND TAK🟥
Se vores biler på www.workshop-bilsalg.dk
🔄 OBS: Vi tager gerne din gamle bil i bytte!
Der tages forbehold for tastefejl.
🟢▸𝐅𝐨𝐫 𝐦𝐞𝐫𝐞 𝐢𝐧𝐟𝐨𝐫𝐦𝐚𝐭𝐢𝐨𝐧 𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫 𝐟𝐨𝐫 𝐚𝐭 𝐚𝐫𝐫𝐚𝐧𝐠𝐞𝐫𝐞 𝐞𝐧 𝐩𝐫ø𝐯𝐞𝐤ø𝐫𝐬𝐞𝐥, 𝐤𝐨𝐧𝐭𝐚𝐤𝐭 𝐨𝐬 𝐡𝐞𝐫:
𝐖𝐨𝐫𝐤𝐬𝐡𝐨𝐩 𝐁𝐢𝐥𝐬𝐚𝐥𝐠:
📍 Industrivej 21, 6392 Bolderslev
📧 info@workshop-bilsalg.dk
📞 21 90 00 92
𝐕𝐢 𝐬𝐞𝐬 𝐡𝐨𝐬 𝐖𝐨𝐫𝐤𝐬𝐡𝐨𝐩 𝐁𝐢𝐥𝐡𝐮𝐬!⭐
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.805 kg |
| Bredde | 182 cm |
| Længde | 453 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 465 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.700 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 6 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 63 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Isofix |
|---|---|
| 4x el-ruder | Kørecomputer |
| ABS-bremser | Kurvelys |
| Adaptiv fartpilot | Læderindtræk |
| Adaptive forlygter | Læderrat |
| Airbags | LED baglygter |
| Aircondition | LED Kørelys |
|---|---|
| Alarm | Lygtevasker |
| Alufælge | Mørk loftbeklædning |
| Antispin | Mørktonede ruder i bag |
| Aut. nedbl. bakspejl | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Nøglefri adgang |
| AUX tilslutning | Nøglefri tænding |
| Bagagerumsdækken | Panoramatag |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (bag) |
| Bi-xenon | Parkeringssensor (for) |
| CD/radio | Ratbetjent gearskifte |
| Centrallås | Ratgearskifte |
| Dæktryksmåler | Regnsensor |
| Dobbelt bagagerumsbund | Sædebetræk, læder |
| El indst. forsæder | Sædevarme |
| El-justerbar lændestøtte | Soltag |
| El-sidespejle m. varme | Splitbagsæde |
| El-soltag | Sportssæder |
| Elsæder | Tågelygter |
| ESP / ESC | Tagræling |
| Fartpilot | Tonede ruder |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Fuldaut. klima | Vinterhjul |
| Håndfrit til mobil |