BMW 330e2,0 Touring Sport Line aut. 5d
Kontantpris
280.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2022 |
| Kilometertal | 75.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 37,7 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 60 km |
| Batterikapacitet | 9,8 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 164 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 32 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 292 hk/420 nm |
| Acceleration | 5,9 sek. |
| Tophastighed | 230 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Rigtig fin 330e sælges. Den er lige synet, og fik lavet stort service sidste år. 17” sommer og vinterdæk med samme slags alufælge på begge, bmw vintermåtter medfølger.
Svingbart anhængertræk
Navigation
Bakkamera
Klima foran og bag
Laneassist
Adaptiv fartpilot
og meget mere spørg gerne
Har kørt 73.500
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 467.257 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 410 liter |
| Vægt | 1.805 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 471 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 550 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 40 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Dæktryksmåler |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | El betjent bagklap |
| Aircondition | El-ruder |
| Alufælge | Fjernlysassistent |
| Android auto | Fuldaut. klima |
| Anhængertræk, aftagl. | LED Kørelys |
| Apple carplay | Navigation |
|---|---|
| Auto. nødbremse | Nøglefri tænding |
| Automatgear | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk lys | Sædevarme |
| Automatisk start/stop | Servo |
| Bakkamera | Vognbaneassistent |
| Blindvinkelassistent |