BMW 330e2,0 Touring M-Sport aut. 5d
Kontantpris
317.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2022 |
| Kilometertal | 111.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 37,7 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 60 km |
| Batterikapacitet | 9,8 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 165 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 32 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 292 hk/420 nm |
| Acceleration | 5,9 sek. |
| Tophastighed | 230 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
18" fælge, ABS, Adaptiv fartpilot, Android Auto, Apple CarPlay, Automatgear, Bluetooth, Digitalt cockpit, Dæktrykssensor, ESP, El-indfældbare sidespejle m. varme, El-indstilleligt førersæde, Elektrisk bagklap, Fire el-ruder, Fjernbetjent centrallås, Fuldautomatisk klimaanlæg, Infocenter, Isofix, Kopholder, LED-baglygter, LED-forlygter, Lane assist, Læderrat, Midterarmlæn foran, Multifunktionsrat, Navigation, Nøglefri start, Parkeringssensor, for og bag, Radio, Regnsensor, Splitbagsæde, Start/Stop-funktion, Sædevarme
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 508.685 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 410 liter |
| Vægt | 1.805 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 471 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 550 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 40 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
| ABS-bremser | Infocenter |
| Adaptiv fartpilot | Isofix |
| Alufælge | Kopholder |
| Android auto | Læderrat |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Aut.gear/tiptronic | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
| Digitalt cockpit | Nøglefri betjening |
| El betjent bagklap | Nøglefri tænding |
| El indst. førersæde | Regnsensor |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Sædevarme |
| Elsæder | Splitbagsæde |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |