BMW 330e2,0 Touring M-Sport aut. 5d
Detaljer
| ModelĂĄr | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2022 |
| Kilometertal | 73.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 71,4 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 61 km |
| Batterikapacitet | 9,8 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 161 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 33 g/km |
| Euronorm | 6 |
| Periodisk afgift | 920 kr. / ĂĄr |
| Ydelse | 292 hk/420 nm |
| Acceleration | 5,9 sek. |
| Tophastighed | 230 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Beigemetal |
Beskrivelse
đź’°đź’°RENTE KAMPAGNEđź’°đź’°
DU KAN FINANSIERE DENNE EL-BIL TIL KUN 2,49% I RENTE - KONTAKT OS FOR ET TILBUD.
Bemærk:
• WLTP Elektrisk rækkevidde 59km
• 292HK RWD
• Elektrisk Svingbart Anhængertræk til 1.500kg
• Fuld LED forlygter med High-Beam fjernlysassistent
• M-Sport model
• Adaptiv fartpilot
• Ratvarme
• El-bagklap
• Sportssæder
• HIFI Sound System
• Shadow Line inkl. Sort Nyrer
• Apple Carplay / Andriod Auto
• Digital cockpit inkl. Navigation Professional
• Parkeringssensor for & bag inkl. Bakkamera
Garanti:
• Mulighed for Fragus op til 36 mdr.
• Spørg for muligheden.
Oxide Grey II Metallak, 18" alufælge, alarm, regnsensor, skiltegenkendelse, ambiente belysning, mørktonede ruder i bag, 3 zone klima, elektrisk kabinevarmer, multifunktionslæderrat, nøglefri tænding, sort himmel, splitbagsæde, højdejust. førersæder, el-sidespejle, tågelygter, led kørelys, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, DAB+ radio, usb-c tilslutning, dæktryksmåler, isofix, antispin, automatisk nødbremsesystem, automatisk lys, airbag, esp, auto hold, Service Ok.
• Vi tilbyder billig finansiering både med og uden udbetaling.
• Vi tager ALLE biler i bytte.
• Mulighed for Fragus op til 36 mdr.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 563.371 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 410 liter |
| Vægt | 1.800 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 471 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 550 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 40 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 2 zone klima | Fjernlysassistent |
| 3 zone klima | Fuld LED forlygter |
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
| ABS-bremser | HĂĄndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot | Højdejust. førersæde |
| Airbags | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| Aircondition | Isofix |
| Alarm | Justerbar lændestøtte |
| Alcantaraindtræk | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alufælge | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Ambiente belysning | Kørecomputer |
| Android auto | Læderrat |
| Antispin | LED baglygter |
| App integration | LED Kørelys |
| Apple carplay | Mørk loftbeklædning |
| Aut. nedbl. bakspejl | Mørktonede ruder i bag |
| Auto hold | Multifunktionsrat |
| Auto. nødbremse | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Automatisk nødassistent | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (for) |
| Bagagerumsdækken | Regnsensor |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Bakspejl m. nedbl. | Skiltegenkendelse |
| Centrallås | Splitbagsæde |
| DAB radio | Sportssæder |
| DAB+ Radio | Stemmebetjening |
| Dæktryksmåler | Svingbart træk (elektrisk) |
| Digitalt cockpit | TĂĄgelygter |
| El betjent bagklap | Tonede ruder |
| El-ruder | Træk |
| El-sidespejle | Træthedsregistrering |
| El-sidespejle m. varme | Udv. temp. mĂĄler |
| Elektrisk kabinevarmer | USB A tilslutning |
| Elektrisk parkeringsbremse | USB C tilslutning |
| ESP / ESC | USB tilslutning |
| Fartpilot | Varme i rat |