BMW 330Ci3,0 Cabriolet 2d
Detaljer
| Modelår | 2004 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2004 |
| Kilometertal | 195.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 9,8 km/l |
| CO2 udledning | 213 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 11.000 kr. / år |
| Ydelse | 231 hk/300 nm |
| Acceleration | 6,9 sek. |
| Tophastighed | 247 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Sjældent set E46 330CI med SMG aut. gear, som man kender fra M3!
- M-Tech ud/indvendig
- Sportssæder i sort Montana læder
- Fartpilot
- El-indst. forsæde m. memory i førerside
- Navigation Professional
- Xenonlygter, adaptive
- Interiørlister i "Black Cube"
- PDC Parkeringssensor bagerst
- Sædevarme
- DSC, dynamic stability control
- Multifunktionsrat
- Shadow line lister
- 19" Alufælge
- Og meget mere
Bilen sælges som lavpris tilbud grundet alder og km, medbring blot C V R nr. til slutseddel.
Vi tilbyder en af markedets billigste og bedste finansieringer, både med og uden udbetaling - Ring/skriv for tilbud.
kørecomputer, multifunktionsrat, læderindtræk, sportssæder, el indst. forsæder, el indst. førersæde m. memory, mørk loftbeklædning, 19" alufælge, el-soltag, el-sidespejle, tågelygter, automatgear, ratgearskifte, fjernb. centrallås, fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, cd/radio, navigation, regnsensor, parkeringssensor (bag), dæktryksmåler, automatisk lys, airbag, esp, 2 zone klima, læderrat, xenonlys, adaptive forlygter
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Cabriolet |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.575 kg |
| Bredde | 176 cm |
| Længde | 449 cm |
|---|---|
| Højde | 137 cm |
| Lasteevne | 445 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 6 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Nej |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 63 l |
| Døre | 2 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fartpilot |
|---|---|
| 2 zone klima | Fjernb. centrallås |
| 4x el-ruder | Klimaanlæg, 2-zonet |
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Adaptive forlygter | Læderindtræk |
| Airbags | Læderrat |
| Alufælge | Mørk loftbeklædning |
|---|---|
| Antispin | Multifunktionsrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | Navigation |
| Automatgear | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk lys | Ratbetjent gearskifte |
| Bakspejl m. nedbl. | Ratgearskifte |
| CD/radio | Regnsensor |
| Dæktryksmåler | Sædebetræk, læder |
| El indst. førersæde m. memory | Sædevarme |
| El indst. forsæder | Sportssæder |
| El-sidespejle | Tågelygter |
| El-soltag | Udv. temp. måler |
| Elsæder | Xenonlygter |
| ESP / ESC |