BMW 320i2,0 Touring M-Sport aut. 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2022 |
| Kilometertal | 78.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 15,0 km/l |
| CO2 udledning | 152 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.440 kr. / år |
| Ydelse | 184 hk/300 nm |
| Acceleration | 7,6 sek. |
| Tophastighed | 230 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
Full Curved Display, digitalt cockpit, adaptiv fartpilot, fuld led forlygter, led kørelys, vognbaneassistent, bakkamera med parkerings assistent, fjernlysassistent, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag) , M-sport læderrat,multifunktionsrat, m shiftpaddles, sportssæder, alcantaraindtræk, el betjent bagklap, fuldaut. klima, 2 zone klima, 4x el-ruder, navigation, apple carplay, 8 airbags, dab+ radio, Active cruise control med Spee, adaptiv fartpilot, fuld led forlygter, led kørelys, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, 18" alufælge, tagræling, mørktonede ruder i bag, udv. temp. måler, sædevarme, aut. nedbl. bakspejl, nøglefri tænding, fjernb. centrallås, håndfrit til mobil, el-klapbare sidespejle m/varme, antispin, esp, automatgear, ratgearskifte
2VB Dæktryk monitor, 428 Advarselstrekant, 654 DAB tuner, 494 Sædevarme, for, 5DC Nedfældelig nakkestøtter bag, 5DA De-aktivering airbag, passagerside, 6AE Teleservice, 302 Alarm, 6AK ConnectedDrive Services (3 år), Legal emergency call, 6C3 Connected Package Professional, Interior and exterior mirror package, Parking Assistant (inkl. bakkamera), HIFI højttalersystem, M Sport Pakke, Skyscraper Grey metallic, Ryglæn med justering i bredden, førerstol, Active cruise control med Spee, a
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 581.368 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 500 liter |
| Vægt | 1.560 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 471 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 620 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 59 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Fuldaut. klima |
|---|---|
| 2 zone klima | Håndfrit til mobil |
| 4x el-ruder | Klimaanlæg, 2-zonet |
| 8 airbags | Læderrat |
| ABS-bremser | LED Kørelys |
| Adaptiv fartpilot | Mørk loftbeklædning |
| Alcantaraindtræk | Mørktonede ruder i bag |
|---|---|
| Alufælge | Multifunktionsrat |
| Antispin | Navigation |
| Apple carplay | Nøglefri tænding |
| Aut. nedbl. bakspejl | Parkeringssensor (bag) |
| Automatgear | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Ratbetjent gearskifte |
| Bakspejl m. nedbl. | Ratgearskifte |
| DAB+ Radio | Sædevarme |
| Digitalt cockpit | Splitbagsæde |
| El betjent bagklap | Sportssæder |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tagræling |
| ESP / ESC | Tonede ruder |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Fjernlysassistent | Vognbaneassistent |
| Fuld LED forlygter |