BMW 320i2,0 Cabriolet 2d
Kontantpris(Engros/CVR)
119.000 kr.Detaljer
| Modelår | 1998 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/1998 |
| Kilometertal | 192.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 9,6 km/l |
| CO2 udledning | 217 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 11.000 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/190 nm |
| Acceleration | 10,6 sek. |
| Tophastighed | 211 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
El-kalesje, Læder(med patina), Fuld Aut klimaanlæg, Læderrat, 17" alufælge, El-ruder, El-spejle, Armlæn, Centrallås, Tågelygter, Abs, Airbag. Super flot og velkørende! Nysynet d. 12/03-2026. Nyserviceret med nyt olie+filter på motor og aut gearkasse, nye tændrør, luftfilter. Lækker sommerbil! Grundet bilens alder, sælges den kun uden garanti, men fremvises gerne på en lift!
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 557.322 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Cabriolet |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.410 kg |
| Bredde | 171 cm |
| Længde | 443 cm |
|---|---|
| Højde | 135 cm |
| Lasteevne | 400 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 6 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Nej |
| Airbags | 2 |
| Tankkapacitet | 65 l |
| Døre | 2 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser |
|---|