BMW 320d2,0 Gran Turismo aut. 5d
Kontantpris
144.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2016 |
| Kilometertal | 214.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 23,3 km/l |
| CO2 udledning | 122 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.920 kr. / år |
| Ydelse | 190 hk/400 nm |
| Acceleration | 7,7 sek. |
| Tophastighed | 226 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
Flot sammensat BMW 320 Gran Turismo.
Attraktiv finansiering tilbydes, med eller uden udbetaling.
Highlights.
- Fartpilot
- Parkeringssensor
- Navigation
- 20" alufælge
- Sædevarme
- Sensatec Veneto Beige / Veneto Beige indtræk
- M lædersportrat
- Regnsensor
- 2 zone klimaanlæg
- Anhængertræk
, træk, 2 zone klima, sædevarme, android auto, navigation, parkeringssensor (bag), isofix, el betjent bagklap, automatgear, fartpilot, fjernb. centrallås, 4x el-ruder, udv. temp. måler, centrallås, 20" alufælge, fuld led forlygter, læderindtræk, kørecomputer, multifunktionsrat, splitbagsæde, læderrat, bagagerumsdækken, højdejust. førersæde, el-sidespejle m/varme, airbag
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 555.020 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.570 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 482 cm |
|---|---|
| Højde | 151 cm |
| Lasteevne | 580 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 57 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| 20 tommer Alufælge | Isofix |
| 4x el-ruder | Klimaanlæg, 2-zonet |
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Airbags | Læderindtræk |
| Alufælge | Læderrat |
| Android auto | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Automatgear | Navigation |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (bag) |
| Centrallås | Sædebetræk, læder |
| El betjent bagklap | Sædevarme |
| El-sidespejle m. varme | Splitbagsæde |
| Fartpilot | Træk |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Fuld LED forlygter |