BMW 220i2,0 Cabriolet aut. 2d
Detaljer
| Modelår | 2015 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2015 |
| Kilometertal | 132.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 15,9 km/l |
| CO2 udledning | 143 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.480 kr. / år |
| Ydelse | 184 hk/270 nm |
| Acceleration | 7,6 sek. |
| Tophastighed | 226 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
✔️ Lev. Nysynet
✔️ Ny Serviceret
HIGHLIGHTS:
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
▪️ Læderindtræk
▪️ Sportslæderrat
▪️ Multifunktionsrat
▪️ Xenonlys
▪️ Fjernlysassistent
▪️ Kurvelys
▪️ Navigation
▪️ Fuldaut. klima
▪️ 2 zone klima
▪️ Fartpilot
▪️ Windbreaker
▪️ Sædevarme
▪️ Højdejust. førersæde
▪️ 4x el-ruder
▪️ El-sidespejle m/varme
▪️ Parkeringssensor (bag)
▪️ Automatgear
▪️ 16" Alufælge
FLEXLEASING ERHVERV:
Førstegangsydelse: 24.000 kr. + moms
Månedlig ydelse: 1.768 kr. + moms
Restværdi: 80.000 kr. + moms.
FLEXLEASING PRIVAT
Førstegangsydelse: 30.000 kr. inkl. moms
Månedlig ydelse: 2.210 kr. inkl. moms
Restværdi: 80.000 kr. + moms
Derudover:
Kørecomputer, tågelygter, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, automatisk start/stop, cd/radio, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, regnsensor, dæktryksmåler, isofix, 4 airbags, antispin, esp, lygtevasker
ØVRIGT OM LEASING:
⚫️ Ingen særskilt oprettelsesomkostninger.
⚫️ Mulighed for kaskoforsikring til at attraktiv pris
⚫️ 12 mdr. løbetid med mulighed for forlængelse.
⚫️ Beregning der kan ændres efter behov.
🔘 FORBEHOLD FOR TASTEFEJL, SKRIVEFEJL OG FEJL I ØVRIGT
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 566.892 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Cabriolet |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.505 kg |
| Bredde | 177 cm |
| Længde | 443 cm |
|---|---|
| Højde | 141 cm |
| Lasteevne | 475 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 52 l |
| Døre | 2 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| 2 zone klima | Isofix |
| 4 airbags | Klimaanlæg, 2-zonet |
| 4x el-ruder | Kørecomputer |
| ABS-bremser | Kurvelys |
| Alufælge | Læderindtræk |
| Antispin | Læderrat |
|---|---|
| Aut. nedbl. bakspejl | Lygtevasker |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Automatisk start/stop | Musikstreaming via bluetooth |
| Bakspejl m. nedbl. | Navigation |
| CD/radio | Nøglefri adgang |
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (bag) |
| El-sidespejle m. varme | Regnsensor |
| ESP / ESC | Sædebetræk, læder |
| Fartpilot | Sædevarme |
| Fjernb. centrallås | Tågelygter |
| Fuldaut. klima | Udv. temp. måler |
| Håndfrit til mobil | Xenonlygter |