BMW 116d1,6 ED 5d
Kontantpris
65.700 kr.Detaljer
| Modelår | 2013 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2013 |
| Kilometertal | 225.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 26,3 km/l |
| CO2 udledning | 101 g/km |
| Euronorm | 5 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.860 kr. / år |
| Ydelse | 116 hk/260 nm |
| Acceleration | 10,5 sek. |
| Tophastighed | 195 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Nyserviceret med olie og kæde,, kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, alufælge, el-sidespejle, aircondition, fuldaut. klima, 2 zone klima, centrallås, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, udv. temp. måler, el-ruder, 4x el-ruder, cd/radio, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, usb-a tilslutning, aux tilslutning, parkeringssensor (bag), isofix, 6 airbags, antispin, esp
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 319.552 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.285 kg |
| Bredde | 177 cm |
| Længde | 432 cm |
|---|---|
| Højde | 141 cm |
| Lasteevne | 565 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 52 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fuldaut. klima |
|---|---|
| 4x el-ruder | Håndfrit til mobil |
| 6 airbags | Højdejust. førersæde |
| ABS-bremser | Isofix |
| Aircondition | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Antispin | Læderrat |
|---|---|
| Aut. nedbl. bakspejl | Multifunktionsrat |
| AUX tilslutning | Musikstreaming via bluetooth |
| Bakspejl m. nedbl. | Nøglefri tænding |
| CD/radio | Parkeringssensor (bag) |
| Centrallås | Sædebetræk, stof |
| El-ruder | Sædevarme |
| El-sidespejle | Stofindtræk |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fartpilot | USB A tilslutning |
| Fjernb. centrallås | USB tilslutning |