Audi SQ84,0 TFSi quattro Tiptr. 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2021 |
| Kilometertal | 96.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 7,9 km/l |
| CO2 udledning | 290 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 11.680 kr. / år |
| Ydelse | 507 hk/770 nm |
| Acceleration | 4,1 sek. |
| Tophastighed | 250 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 3.500 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Udstyr:
ABS
Afstandsadvarsel
Alarmanlæg
Ambientebelysning
Svingbart anhængertræk
Armlæn
Opvarmet rat
Blændfrit fjernlys
Adaptiv fartpilot
Adaptivt kurvelys
Firehjulstræk
Android Auto
Apple CarPlay
Opvarmet forrude
Bakkestartsassistent
Bluetooth
Kørecomputer
Elektriske ruder
Elektriske sidespejle
Elektrisk startspærre
Fjernlysassistent
Garanti
Hastighedsbegrænser
Trådløs opladning til smartphones
Isofix
Laserlys
LED-kørelys
Lyssensor
Luftaffjedring
Multifunktionsrat
Nattesynsassistent
Tågelygter
Nødbremseassistent
Punkteringssæt
Partikelfilter
Regnsensor
Gearskiftepaler
Forlygtevasker
Nøglefri centrallås
Sædevarme
Sportsundervogn
Sportsæder
Vognbaneassistent
Dødevinkelassistent
Antispin (traktionskontrol)
TV
Trafikskiltegenkendelse
WLAN / WiFi hotspot
Tagræling
Elektrisk bagklap
Elektrisk sædeindstilling
ESP (elektronisk stabilitetsprogram)
Håndfri telefoni
Talestyring
Head-up display
Automatisk nedblændeligt bakspejl
Isofix passagersæde
Læderrat
Letmetalfælge
Lændestøtte
Træthedsadvarsel
Integreret musikstreaming
Navigationssystem
Ikke-ryger køretøj
Nødopkaldssystem
Panoramatag
DAB-radio
Dæktryksovervågning
Servicehistorik fulgt
Soltag
Servostyring
Sædevarme bag
Lydsystem
Sportspakke
Ratstyring
Start/stop-automatik
Touchscreen
Radio/tuner
USB
Centrallås
Bemærk at alle vores annoncerede biler er på lager, ring blot og aftal tid for besigtigelse.
Vi tager biler i bytte med eller uden afgift.
Vi tilbyder naturligvis også sæson- og splitleasing. Kontakt os gerne for tilbud.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 1.865.810 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 605 liter |
| Vægt | 2.245 kg |
| Bredde | 200 cm |
| Længde | 501 cm |
|---|---|
| Højde | 171 cm |
| Lasteevne | 715 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 3.500 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 8 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 85 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Kørecomputer |
|---|---|
| ABS-bremser | Læderindtræk |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Læderrat |
| Adaptive forlygter | Laser forlygter |
| Alufælge | LED Kørelys |
| Android auto | Luftundervogn |
| Antispin | Lygtevasker |
|---|---|
| Apple carplay | Mørktonede ruder i bag |
| Aut. nedbl. bakspejl | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Nightvision |
| Automatisk nødassistent | Panoramatag |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (bag) |
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
| Bakspejl m. nedbl. | Ratbetjent gearskifte |
| Centrallås | Ratgearskifte |
| DAB radio | Regnsensor |
| Digitalt cockpit | Sædebetræk, læder |
| El betjent bagklap | Sædevarme |
| El indst. førersæde m. memory | Skiltegenkendelse |
| El-klapbare sidespejle | Sportssæder |
| El-soltag | Svingbart træk (elektrisk) |
| ESP / ESC | Tågelygter |
| Fjernb. centrallås | Tagræling |
| Fjernlysassistent | Tonede ruder |
| Håndfrit til mobil | Udv. temp. måler |
| Head-up display | USB A tilslutning |
| Internet | USB tilslutning |
| Isofix | Varme i forrude |
| Justerbar lændestøtte | Varme i rat |
Leasing
- Leasing typeFinansiel, ekskl. moms
- Månedlig ydelse8.455 kr.
- Førstegangsydelse100.000 kr.
- Totalpris i løbetiden201.460 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 300.000 kr.
- Løbetid12 mdr.
- Antal kilometer inkluderetIkke relevant
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdIkke inkluderet