Audi SQ74,0 TFSi quattro Tiptr. 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2022 |
| Kilometertal | 84.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 8,1 km/l |
| CO2 udledning | 280 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 10.040 kr. / år |
| Ydelse | 507 hk/770 nm |
| Acceleration | 4,1 sek. |
| Tophastighed | 250 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 3.500 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
Audi SQ7 TFSI
12 måneders erhvervsleasing
* Førstegangsydelse kr. 100.000, - excl. moms
* Månedlig leasingydelse kr. 7.741, - excl. moms
* Restværdi kr. 390.000, - excl. moms og afgift
12 måneders privat-flexleasing
* Førstegangsydelse kr. 125.000, - inkl. moms
* Månedlig leasingydelse kr. 9.676, - inkl. moms
* Restværdi kr. 390.000, - excl. moms og afgift
Udstyr:
* 4-zone klimaanlæg
* 22" alufælge
* 360° kamera
* Alarm
* Adaptiv fartpilot
* Adaptiv luftundervogn
* Adaptive Matrix LED forlygter
* El indst. sidespejle m. memory
* El indst. forsæder m. memory
* Head-up display
* Keyless
* Motorkabinevarmer
* Navigation
* Panoramasoltag
* Sædevarme for og bag
* Stemmestyring
* Svingbart træk
* Ventilation i forsæder
* Vejskilteassistent
* Vognbaneskiftassistent
* Vognbaneassistent
Fremvisning efter aftale
Der tages forbehold for tastefejl.
kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, læderindtræk, sportssæder, højdejust. førersæde, højdejust. forsæder, el indst. forsæder, el indst. førersæde, el indst. førersæde m. memory, justerbar lændestøtte, el-justerbar lændestøtte, el komfortsæder, mørk loftbeklædning, ambiente belysning, alufælge, 22" alufælge, soltag, el-soltag, glastag, el-sidespejle, el-sidespejle m/varme, el-klapbare sidespejle, el-klapbare sidespejle m/varme, led kørelys, fuld led forlygter, matrix led forlygter, adaptive forlygter, kurvelys, led baglygter, mørktonede ruder i bag, svingbart træk (elektrisk), automatgear, ratgearskifte, aircondition, fuldaut. klima, 4 zone klima, motorkabinevarmer, centrallås, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, nøglefri tænding, fartpilot, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædekøling, sædevarme, varme i bagsæde, el-ruder, 4x el-ruder, automatisk start/stop, el betjent bagklap, adaptiv undervogn, luftundervogn, headup display, trådløs mobilopladning, cd/radio, dab+ radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, usb-c tilslutning, aux tilslutning, alarm, regnsensor, bakkamera, 360° kamera, automatisk parkeringssystem, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, træthedsregistrering, skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys, fjernlysassistent, airbag, antispin, esp, vognbaneassistent, blindvinkelsassistent
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 1.865.811 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 803 liter |
| Vægt | 2.175 kg |
| Bredde | 197 cm |
| Længde | 507 cm |
|---|---|
| Højde | 174 cm |
| Lasteevne | 750 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 3.500 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 8 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 85 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 22 tommer Alufælge | Fjernlysassistent |
|---|---|
| 360° kamera | Fuld LED forlygter |
| 4 zone klima | Fuldaut. klima |
| 4x el-ruder | Håndfrit til mobil |
| ABS-bremser | Head-up display |
| Adaptiv fartpilot | Højdejust. førersæde |
| Adaptiv undervogn | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| Adaptive forlygter | Isofix |
| Airbags | Justerbar lændestøtte |
| Aircondition | Klimaanlæg, 4-zonet |
| Alarm | Kørecomputer |
| Alufælge | Kurvelys |
| Ambiente belysning | Læderindtræk |
| Antispin | Læderrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | LED baglygter |
| Auto. parkering | LED Kørelys |
| Automatgear | Luftundervogn |
| Automatisk lys | Matrix LED forlygter |
| Automatisk parkeringssystem | Mørk loftbeklædning |
| Automatisk start/stop | Mørktonede ruder i bag |
| AUX tilslutning | Motorkabinevarmer |
| Bagagerumsdækken | Multifunktionsrat |
| Bakkamera | Musikstreaming via bluetooth |
| Bakspejl m. nedbl. | Navigation |
| Blindvinkelassistent | Nøglefri adgang |
| CD/radio | Nøglefri tænding |
| Centrallås | Panoramatag |
| DAB+ Radio | Parkeringssensor (bag) |
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (for) |
| Digitalt cockpit | Ratbetjent gearskifte |
| El betjent bagklap | Ratgearskifte |
| El indst. førersæde | Regnsensor |
| El indst. førersæde m. memory | Sædebetræk, læder |
| El indst. forsæder | Sædekøling |
| El komfortsæder | Sædevarme |
| El-justerbar lændestøtte | Skiltegenkendelse |
| El-klapbare sidespejle | Soltag |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Sportssæder |
| El-ruder | Svingbart træk (elektrisk) |
| El-sidespejle | Tonede ruder |
| El-sidespejle m. varme | Trådløs mobilopladning |
| El-soltag | Træthedsregistrering |
| Elsæder | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | USB C tilslutning |
| Fartpilot | Varme i bagsæde |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |
Leasing
- Leasing typeFinansiel, ekskl. moms
- Månedlig ydelse7.741 kr.
- Førstegangsydelse100.000 kr.
- Totalpris i løbetiden192.892 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 390.000 kr.
- Løbetid12 mdr.
- Antal kilometer inkluderetIkke relevant
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdIkke inkluderet