Audi SQ6 e-tronquattro 5d
Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2024 |
| Kilometertal | 29.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 589 km |
| Batterikapacitet | 94,9 kWh |
| Energiforbrug | 178 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 270 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 490 hk/855 nm |
| Acceleration | 4,3 sek. |
| Tophastighed | 230 km/t |
| Trækvægt | 2.400 kg |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
✦ Åbent hele påsken i A&M Greve – alle 5 dage kl. 10–16 ✦
SE HER | På lager, TOP UDSTYR, Edition One, Varmepumpe, Head-up display, Massage i frsæder, Panorama soltag, Passage display, Varme i for + bagsæder, Elforsæder m. hukommelse i føre side, Tour pakke (Adaptiv fartpilot, Blind spot assist, styre assist), Aktiv luftundervogn, Læderkabine, Bang & Olufsen lydanlæg, Elektriske ladeporte i begge sider, Ambiene belysning og meget mere.
Ny pris i Danmark i 2024, ca. 1.125.926,-.
Performance:
517 hk
855 nm
0-100km/ 4,3 sek
Må trække op til 2.400kg ved montering af træk.
Elbilsinfo:
Rækkevidde: (WLTP): 589 km
Hjemmeladning: 11 kw/3 faser (ca. 10 timer)
Hurtigladning: 270 kw (10-80% = ca. 21 min)
Se flere billeder, få et overblik over totalomkostninger og faktorers påvirkning på rækkevidden på am.dk
Husk at booke en forudgående aftale her eller via am.dk - så er bilen gjort klar, når du kommer, og der er sat tid af med en salgskonsulent til at snakke om handlen efterfølgende.
Har du behov for et billån, så kan vi hjælpe med finansiering til markedets bedste priser og vilkår, og vi tager naturligvis også gerne din nuværende bil i bytte, hvis du har behov for at få afsat den.
Salgsafdelingen åbningstider:
Man-Fre kl. 10.00 - 17.00
Lørdag kl. 11.00 - 15.00
Søndag kl. 10.00 - 15.00
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 945.611 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 514 liter |
| Vægt | 2.425 kg |
| Bredde | 194 cm |
| Længde | 477 cm |
|---|---|
| Højde | 169 cm |
| Lasteevne | 540 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.400 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| 21 tommer Alufælge | Isofix |
| 4x el-ruder | Klimaanlæg, 2-zonet |
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Adaptiv fartpilot | Kunstlæder |
| Adaptive forlygter | Kunstlæderindtræk |
| Airbags | Kurvelys |
|---|---|
| Aircondition | Læderindtræk |
| Alufælge | Læderrat |
| Android auto | LED baglygter |
| Antispin | LED Kørelys |
| App integration | Massage i forsæder |
| Apple carplay | Matrix LED forlygter |
| Auto. nødbremse | Mørk loftbeklædning |
| Auto. parkering | Mørktonede ruder i bag |
| Automatgear | Motorkabinevarmer |
| Automatisk lys | Multifunktionsrat |
| Automatisk nødbremsesystem | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk parkeringssystem | Navigation |
| Bakkamera | Nøglefri adgang |
| Blindvinkelassistent | Nøglefri tænding |
| Centrallås | Panoramatag |
| DAB radio | Parkeringssensor (bag) |
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (for) |
| Digitalt cockpit | Ratbetjent gearskifte |
| El betjent bagklap | Ratgearskifte |
| El betjent frontklap | Regnsensor |
| El indst. førersæde m. memory | Sædebetræk, læder |
| El indst. forsæder | Sædevarme |
| El komfortsæder | Skiltegenkendelse |
| El-justerbar lændestøtte | Soltag |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Splitbagsæde |
| El-soltag | Sportssæder |
| Elektrisk kabinevarmer | Stemmebetjening |
| Elektrisk parkeringsbremse | Tonede ruder |
| Elsæder | Trådløs mobilopladning |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | USB A tilslutning |
| Fjernlysassistent | USB tilslutning |
| Fod betjent bagklap | Varme i bagsæde |
| Fuld LED forlygter | Varme i rat |
| Fuldaut. klima | Varmepumpe |
| Håndfrit til mobil | Vognbaneassistent |
| Head-up display |